Ոչ Հայաստանի Ազգային կինոկենտրոնը, ոչ էլ «Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնը այսօր մեկնարկելիք Բեռլինի միջազգային 62-րդ կինոփառատոնին՝ «Բեռլինալե»-ին, մասնակցության հայտ չեն ներկայացրել: Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկացավ Ազգային կինոկենտրոնի մամուլի քարտուղար Ռուզան Բագրատունյանից և «Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնի մամուլի ծառայությունից:
Հիշեցնենք, որ այսօր մեկնարկում է Բեռլինի միջազգային 62-րդ կինոփառատոնը: Կինոփառատոնի ընթացքում ցուցադրվելու է մոտ 400 ֆիլմ՝ ներկայացված աշխարհի տարբեր երկրներից: Կինոփառատոնի մրցութային ծրագրում ընդգրկված է 18 ֆիլմ, որոնք էլ պայքարելու են գլխավոր մրցանակի՝ Ոսկե և Արծաթե արջուկների համար: «Բեռլինալե»-ի ժյուրին ղեկավարում է անգլիացի ռեժիսոր, սցենարիստ և դերասան Մայք Լին:

Национальный киноцентр Армении и «Золотой абрикос» не примут участие в фестивале «Берлинале»
Ни Национальный киноцентр Армении, ни кинофестиваль «Золотой абрикос» не подавали заявку на участие в стартующем сегодня в Берлине 62-ом международном кинофестивале «Берлинале». Об этом корреспонденту Panorama.am сообщили пресс-секретарь Национального киноцентра Рузан Багратунян и в пресс-службе кинофестиваля «Золотой абрикос».
Напомним, что сегодня в Берлине стартует 62-ой международный кинофестиваль. На фестивале будут показаны около 400 фильмов, представленных разными странами мира. В конкурсную программу кинофестиваля включены 18 фильмов, которые будут бороться за главный приз – Золотого и Серебряного медведей. Жюри «Берлинале» возглавляет английский режиссер, сценарист и актер Майк Ли.