ՍԹԱՐ-ում մեկնարկել է ինտերակտիվ նախագիծ` «Քո կարծիքը»
ՍԹԱՐ առևտրային ցանցը գործարկել է նոր ինտերակտիվ նախագիծ` «Քո կարծիքը», որի նպատակն է հաճախորդների հետ անկեղծ երկխոսությունը և կարծիքների արտահայտումը:
«Մեզ համար սա հրաշալի հնարավորություն է էլ ավելի մոտենալ մեր հաճախորդներին, լսել նրանց կարծիքը, հասկանալ նրանց պահանջները, բացահայտել առկա խնդիրները, ինչպես նաև գտնել դրանց լուծման լավագույն ուղիները»,- մեկնաբանում է ՍԹԱՐ առևտրային ցանցի մարքեթինգի տնօրեն Մ.Հարությունյանը:
ՍԹԱՐ-ից նաև հայտնում են, որ նախագիծը կընթանա մի քանի փուլով: Յուրաքանչյուր փուլում կընտրվի որևէ ակտուալ հարց և կդրվի քննարկման: Հաճախորդների հետ երկխոսությունը կընթանա առցանց` facebook և twitter սոցիալական ցանցերում ՍԹԱՐ-ի պաշտոնական էջում, իսկ ընկերության կողմից որպես զրուցակից հանդես կգա ղեկավարներից մեկը` կախված քննարկվող թեմայից:
Նախագծի շրջանակում ցանցի հաճախորդները հնարավորություն կունենան արտահայտելու իրենց կարծիքը ընկերության պաշտոնական կայքէջում, ինչպես նաև խանութներում, ուր տեղադրված են հատուկ գրատախտակներ և հարցաթերթիկներ:
Այս պահին արդեն մեկնարկած է «Քո կարծիքը» նախագծի առաջին էտապը, որում ՍԹԱՐ-ը քննարկման է ներկայացրել ցանցի խանութների ապրանքատեսականու հարցը, իսկ ընկերության կողմից քննարկումն առցանց վարում է կոմերցիոն տնօրեն Նարինե Ավետիսյանը:

Торговая сеть СТАР запустила новый интерактивный проект «Ваше мнение», целью которого является откровенный диалог с потребителями и выявление мнений.
«Для нас это прекрасная возможность еще больше сблизиться с нашими покупателями, прислушаться к их мнению и понять их потребности, выявить существующие проблемы, и, конечно, найти наилучшие пути их решения», - комментирует Директор по маркетингу Торговой сети СТАР M. Арутюнян.
Как отметили в пресс-службе торговой сети «СТАР», проект будет проходить в несколько этапов. На каждом этапе определяется один актуальный вопрос, который выставляется на обсуждение. Диалог с потребителями будет протекать в он-лайн режиме на страницах СТАР в социальных сетях Facebook и Twitter, а со стороны компании собеседником станет один из ее топ-менеджеров – в зависимости от тематики разговора.
Также, в рамках проекта, у потребителей будет возможность высказать свое мнение на сайте www.star.am и непосредственно в магазинах, где расположены специальные настенные доски и бланки для опросов.
На данный момент уже запущен 1-ый этап проекта «Ваше мнение», на котором СТАР выставил на обсуждение вопрос товарного ассортимента супермаркетов сети и со стороны компании диалог ведет Коммерческий директор Нарине Аветисян.