Մշակույթի նախարարությունը Ֆլեշմոբ Դիվիզիայի հետ համագործակցությամբ Գիրք նվիրելու օրվան ընդառաջ իրականացնում է «Մուտքը՝ գրքովե միջոցառումների շարքը:
Panorama.am-ը մշակույթի նախարարությունից տեղեկացավ, որ փետրվարի 16-18-ին մի շարք թատրոններում, համերգասրահներում և թանգարաններում իրականացվող միջոցառումներին կարող են մասնակցել` նվիրելով գեղարվեստական կամ գիտահանրամատչելի գիրք: Հավաքված գրքերը (Ձեր անունով և ստորագրությամբ) կնվիրվեն սահմանամերձ համայնքային գրադարաններին:
Միջոցառումներին մասնակցելու պայմանները հետևյալն են` մուտքի մեկ տոմս ստանալու համար պետք է ներկայացված ցուցակում առկա կազմակերպությունների դրամարկղում նվիրել գեղարվեստական կամ գիտահանրամատչելի մեկ գիրք: Ձեր անունը և ստորագրությունը կամրագրվեն գրքի վրա:
Մասնակցող կազմակերպությունների ցուցակում ընդգրկված են ինչպես երևանյան թանգարաններ, տուն-թանգարաններ, այնպես էլ մարզային: Թանգարանները բաց են ժ. 11:00-ից 16:30-ը: Թատերահամերգային կազմակերպություններում (նաև մարզային) այդ օրերին նույնպես իրականցվելու են մի շարք միջոցառումները:
Նշենք, որ փետրվարի 19-ը՝ հայ մեծ բանաստեղծ Հովհաննես Թումանյանի ծննդյան օրը, արդեն մի քանի տարի է Հայաստանում նշվում է որպես գիրք նվիրելու օր։

Министерство культуры Армении в сотрудничестве с «Дивизией FlashMob» ко Дню дарения книги проводит ряд мероприятий “Вход - с книгой”.
Как сообщили Panorama.am в Министерстве культуры, в предстоящих 16-18 февраля в ряде театров, концертных залов и музеев мероприятиях могут участвовать все, принося в подарок художественные или популярные книги. Собранные книги (под вашим именем и подписью) будут подарены библиотекам приграничных общин.
Условия участия в мероприятиях следующие: для получения одного входного билета необходимо в ящик представленного списка существующих организаций подарить художественную или популярную книгу. Ваше имя и подпись будут на книге.
В список организаций участников включены как ереванские музеи, дома-музеи, так и областные. Музеи работают с 11:00 до 16:30. В эти дни в театрально-концертных организациях (также областных) также пройдет ряд мероприятий.
Отметим, что 19 февраля День рождения великого армянского поэта Ованнеса Туманяна – уже несколько лет в Армении отмечается как День дарения книг.