Հայ հանդիսականի համար առաջին անգամ հնչելու է Պագանինիի ջութակի 3-րդ կոնցերտը
Այսօր հայ հանդիսականի համար Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում ելույթ է ունենալու աշխարհահռչակ ջութակահար Նիկոլայ Մադոյանը: Նա հանդես է գալու Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախումբի հետ՝ գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյան: Համերգը ղեկավարելու է դիրիժոր Վալտե Ջոնը (Հարավային Կորեա):
Համերգին հնչելու են Շուբերտ (Իտալական ոճով նախերգանք D. 590), Պագանինի (Ջութակի կոնցերտ թիվ 3), Դվորժակ (Սիմֆոնիա թիվ 9): Նշենք, որ Պագանինիի ջութակի 3-րդ կոնցերտը Հայաստանում հնչելու է առաջին անգամ:
Նիկոլայ Մադոյանը ծնվել է 1973 թ. Երևանում: 1988թ. դարձել է Չայկովսկու անվան, այն ժամանակ դեռ համախորհրդային մրցույթի հաղթող: Միջազգային բեմում առաջին անգամ հանդես է եկել 1989թ. Մարինյան թատրոնի հետ Շլեզվիգ-Գոլշտեյնի փառատոնում: Մադոյանը ձայնագրել է 7 ալբոմ: Ջութակահարը ապրում է Գերմանիայում:

Сегодня в концертном зале им. Арама Хачатуряна перед армянской аудиторией выступит всемирно известный скрипач Николай Мадоян. Он будет выступать с Государственным филармоническим оркестром Армении под художественным руководством и управлением главного дирижера Эдуарда Топчяна. Концерт пройдет под управлением дирижера Джона Вальте (Южная Корея).
На концерте прозвучат произведения Шуберта (прелюдия в итальянском стиле D. 590), Паганини (скрипичный концерт номер 3), Дворжака (Симфония номер 9). Отметим, что скрипичный концерт номер 3 Паганини в Армении прозвучит впервые.
Николай Мадоян родился в 1973 г. в Ереване. В 1988 г. стал победителем всесоюзного конкурса им. Чайковского. На международной сцене впервые выступил в 1989 г. на фестивале Шлезвинг-Гольштейна с Мариинским театром. Мадоян записал 7 альбомов. Скрипач живет в Германии.