Կոալիցիան խորհրդարանական ընտրությունների վերաբերյալ պայմանավորվածության է եկել
Տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության և «Օրինաց երկիր» կուսակցության ղեկավարների մասնակցությամբ քաղաքական կոալիցիայի նիստ: Այդ մասին տեղեկացնում են Հանրապետական կուսակցության լրատվական ծառայությունից:
Ըստ աղբյուրի, կոալիցիոն կողմերը քննարկել և արձանագրել են խորհրդարանական ընտրություններում սեփական ընտրացուցակներով հանդես գալու, փոխադարձ հանդուրժողականության մթնոլորտում և քաղաքակիրթ մրցակցության կանոններով ընտրություններին մասնակցելու իրենց պատրաստակամությունը:
Կարևորվել է կոալիցիոն գործընկերության միասնականությունն ու համախմբվածությունը, առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում քաղաքական զսպվածության և կոռեկտության սկզբունքների ապահովման անհրաժեշտությունը, ազնիվ մրցակցությամբ ազատ, արդար և թափանցիկ ընտրություններ անցկացնելու վճռականությունը:

Правящая коалиция Армении достигла договоренности относительн парламентских выборов
Входящие в правящую коалицию Армении – Республиканская партия Армении (РПА), партии «Процветающая Армения» и «Оринац Еркир» – выразили готовность в ходе заседания участвовать на майских парламентских выборах с собственными избирательными списками в атмосфере взаимной терпимости и цивилизованной конкуренции.
Как сообщает пресс-служба РПА, заседание коалиционных партий проходило с участием руководителей партий – президента РА Сержа Саргсяна, Гагика Царукяна и секретаря Совета национальной безопасности Артура Багдасаряна.
Согласно сообщению, в ходе заседания была отмечена важность единства и консолидированного партнерства, необходимость обеспечения принципов политической сдержанности и корректности на предстоящих выборах, решимость в проведении свободных, честных и прозрачных выборов с обеспечением честной конкуренции.