Կոալիցիան խորհրդարանական ընտրությունների վերաբերյալ պայմանավորվածության է եկել
Տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության և «Օրինաց երկիր» կուսակցության ղեկավարների մասնակցությամբ քաղաքական կոալիցիայի նիստ: Այդ մասին տեղեկացնում են Հանրապետական կուսակցության լրատվական ծառայությունից:
Ըստ աղբյուրի, կոալիցիոն կողմերը քննարկել և արձանագրել են խորհրդարանական ընտրություններում սեփական ընտրացուցակներով հանդես գալու, փոխադարձ հանդուրժողականության մթնոլորտում և քաղաքակիրթ մրցակցության կանոններով ընտրություններին մասնակցելու իրենց պատրաստակամությունը:
Կարևորվել է կոալիցիոն գործընկերության միասնականությունն ու համախմբվածությունը, առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում քաղաքական զսպվածության և կոռեկտության սկզբունքների ապահովման անհրաժեշտությունը, ազնիվ մրցակցությամբ ազատ, արդար և թափանցիկ ընտրություններ անցկացնելու վճռականությունը:

Armenia’s political coalition held a meeting attended by the leaders of the Republican Party of Armenia, Prosperous Armenia Party, and Orinats Yerkir Party, RPA press office said.
After discussions the coalition parties expressed their readiness to run for parliament with their own election lists, in an atmosphere of mutual tolerance and by civilized competition rules.
They placed a high value on the unification and consolidation of coalition partnership, political restraint and correctness, and resolve to hold free, fair and transparent elections through honest competition.