Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը փետրվարի 10-ին աղեստամոքսային համակարգի երկրորդ վիրահատությունը տանելուց հետո նախօրեին հիվանդանոցից դուրս է գրվել: Այս մասին տեղեկացնում է թուրքական «Ջումհուրիյեթ»(Cumhuriyet) պարբերականը:
Ըստ աղբյուրի`Թուրքիայի կառավարության լրատվական ծառայությունը հաղորդագրություն է տարածել այն մասին, որ Էրդողանի 30 րոպե տևողությամբ վիրահատությունը հաջող է անցել և վարչապետի առողջական վիճակը գերազանց է:
Հիշեցնենք, 2011-ի նոյեմբերի 26-ին Էրդողանը վիրահատվել էր աղեստամոքսային համակարգի խնդիրներ ունենալու պատճառով և օրերս արված վիրահատությունը նախորդի երկրորդ և վերջնական փուլն էր:

Премьер-министр Турции Реджеп Тайип Эрдоган после перенесенной им 10 февраля второй операции на желудочно-кишечном тракте накануне выписался из больницы. Об этом сообщает турецкое издание «Джумхюриет» (Cumhuriyet).
Согласно источнику, пресс-служба правительства Турции распространила сообщение о том, что 30-минутная операция Эрдогана прошла успешно, и состояние здоровья премьер-министра отличное.
Напомним, что 26 ноября 2011 г. Эрдоган был прооперирован из-за проблем с желудочно-кишечным трактом, и перенесенная на днях операция – второй и окончательный этап.