Միմյանց փոխարեն քվեարկած պատգամավորների դիմումը ՀՔԾ-ից ուղարկվել է Նիկոյանին
Հայաստանի հատուկ քննչական ծառայությունը Հայաստանի պառլամենտարիզմի կենտրոնի նախագահ Ռուբեն Թորոսյանի դիմումը ուղարկել է Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանի քննարկմանը: Այդ մասին Panorama.am-ին տեղեկացրին Հատուկ քննչական ծառայությունից (ՀՔԾ):
Panorama.am-ը ավելի վաղ տեղեկացրել էր, որ Հայաստանի պառլամենտարիզմի կենտրոնի նախագահ Ռուբեն Թորոսյանը դիմում էր ուղարկել ՀՔԾ Հանրապետական խմբակցության 4 պատգամավորներին պատասխանատվության կանչելու մասին, քանի որ ըստ նրա, պատգամավորները քվեարկության ժամանակ միմյանց փոխարեն քվեարկելով խախտել էին Հայաստանի օրենսդրությունը:
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 9-ին Ազգային ժողովում Հանրապետական խմբակցության պատգամավորներ Արա Բաբլոյանը, Հերմինե Նաղդալյանը, Գագիկ Մելիքյանը և Արեգ Ղուկասյանը քվեարկել էին իրենց մյուս գործընկերների փոխարեն:
Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում Մելիքյանը հերքել էր, որ քվեարկել է իր գործընկերների փոխարեն, իսկ Ռ. Թորոսյանի` ՀՔԾ-ին դիմում ուղղելը համարել «իր ճանաչմանն ուղղված քայլ»:
Բոլոր այս նշված պատգամավորները Հանրապետական խմբակցության անդամներ են և նրանց պատժել-չպատժելու հարցը որոշելը ՀՔԾ-ն թողել է նրանց կուսակից, ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանի հայեցողությանը:

Специальная следственная служба вопрос о наказании депутатов оставила на усмотрение спикера парламента Армении
20:20 16/02/2012
Специальная следственная служба РА после рассмотрения поступившего сюда накануне заявления председателя «Центра парламентаризма Армении» Рубена Торосяна о привлечении к ответственности 4 депутатов парламентской фракции Республиканской партии Армении направила данную бумагу председателю парламента РА Самвелу Никояну. Об этом Panorama.am сообщили в Специальной следственной службе РА.
Напомним, Р. Торосян в своем заявлении утверждает, что 9 февраля члены парламентской фракции РПА Ара Баблоян, Эрмине Нагдалян, Гагик Меликян и Арег Гукасян проголосовали на заседании Национального Собрания вместо своих коллег.
Ранее в беседе с корреспондентом Panorama.am Г. Меликян опроверг обвинения Р. Торосяна, а заявление последнего в Специальную следственную службу РА охарактеризовал как «шаг, направленный на его распознание».
В Специальной следственной службе РА отметили, что поскольку указанные в заявлении депутаты состоят в РПА, то и вопрос об их наказании (или не наказании) ведомство оставляет на усмотрение их коллеги по партии, спикера парламента Самвела Никояна.