Կալանավորված Տ. Հակոբյանը սրտի լուրջ խնդիր ունի
«Արմենպրեսի» նախկին տնօրեն Տիգրան Հակոբյանը, ով մեղադրվում է 184 միլիոն դրամ հափշտակելու և յուրացնելու մեջ, կալանավորված է, առողջական լուրջ խնդիրներ ունի: «Նա սրտի լուրջ վիրահատություն է տարել և էդ պայմաններում չէր կարելի կալանավորել: Ամեն անգամ նրան այցելելիս տեսնում ենք, որ բավականին լուրջ պրոբլեմներ ունի` կապտած է, երկար չի կարողանում աշխատել մեզ հետ»,- «Երկիր»-ի հետ զրույցում ասել է նրա փաստաբան Հայկ Ալումյանը:
Ինչ վերաբերում է այս գործով մյուս կասկածյալ ՀԱԿ առաջնորդի մամլո խոսնակի եղբոր` Վահան Մուսինյանին, ով հետախուզման մեջ է, Հայկ Ալումյանն ասել է, «մենք նրա հետ ոչ մի կոնտակտ չունենք, ինքը ոնց որ թե չկա»:
Ըստ փաստաբանի` իրենք ունեն բոլոր ապացույցները, որ Տիգրան Հակոբյանը յուրացումներ չի կատարել, եւ գումարային յուրաքանչյուր տեղաշարժի վերաբերյալ փաստաթղթեր կան: Նա նշել է, որ Տիգրանի մասով շուտով ամեն ինչ պարզ կլինի, սակայն չի բացառվում, որ գործի քննությունը ձգձգվի` կապված Վահան Մուսինյանի հետախուզման մեջ լինելու հետ:

«Еркир»: Задержанный бывший глава «Арменпресс» имеет проблемы со здоровьем
Бывший директор агентства «Арменпресс» Тигран Акопян, который задержан по обвинению в присвоении 184 млн. драмов, имеет серьезные проблемы со здоровьем. «Ему была сделана операция на сердце, и в такой ситуации его нельзя было задерживать. Каждый раз при посещении мы видим, что у него серьезные проблемы, он посинел, не может долго работать с нами», - сказал газета «Еркир» адвокат Айк Алумян.
Что касается другого задержанного по этому делу, брата пресс-секретаря оппозиционного «Армянского национального конгресса» Арамана Мусиняна – Ваана Мусиняна, то он находится в розыске.
По словам адвоката, есть все доказательства тому, что Т.Акопян не имеет отношения к присвоению денег. Однако, по его мнению, рассмотрение дела может затянуться из-за того, что В.Мусинян все еще не обнаружен.