ՀՀՇ նախագահը կանչվել է Հատուկ քննչական ծառայություն
Հայոց Համազգային շարժում կուսակցության վարչության նախագահ Արամ Մանուկյանը կանչվել է Հատուկ քննչական ծառայություն հարցաքննության: Այդ մասին այսօր Panorama.am-ին տեղեկացրեց ՀՀՇ նախագահ Արամ Մանուկյանը:
Փետրվարի 12-ին Հրազդանում տեղի ունեցած քաղաքապետի ընտրություններում թիվ 25/26 ընտրատեղամասում Արամ Մանուկյանը,  իր խոսքով, ականատես է եղել՝ ինչպես են ընտրակաշառք փոխանցել:
«Ըստ կարգի իմ հաղորդման հիման վրա ոստիկանությունը գործը փոխանցել է Հատուկ քննչական ծառայությանը: Ես երեկ կանչվել եմ ՀՔԾ ասել այն, ինչ տեսել եմ: Ես պատրաստ եմ մինչև վերջ աջակցել քննչական մարմնին հանցագործներին բացահայտելու ուղղությամբ», -մեզ հետ զրույցում փոխանցեց Արամ Մանուկյանը:

Председатель Армянского общенационального движения (АОД) Арам Манукян вызван на допрос в Специальную следственную службу (ССС). Об этом корреспонденту Panorama.am сообщил сегодня сам А. Манукян.
А. Манукян утверждает, что в ходе прошедших 12 февраля выборов мэра города Раздан он был свидетелем того, как на избирательном участке номер 25/26 раздавали избирательные взятки.
«На основе моего заявления, в соответствии с порядком, полиция передала дело Специальной следственной службе. Вчера меня вызвали в ССС, где я рассказал то, что видел. Я готов до конца содействовать следственному органу для выявления преступников», - сказал наш собеседник.