«Հրապարակը» գրում է, որ Արմավիրի մարզպետ Աշոտ Ղահրամանյանը նախորդ շաբաթավերջին մարզպետարան է կանչել թիվ 20 ընտրատարածքն ընդգրկող բնակավայրերի համայնքապետերին, դպրոցի տնօրեններին, բուժհաստատությունների ղեկավարներին և նրանց տեղեկացրել, որ այդ տարածքում ՀՀԿ թեկնածուն պաշտոնաթող գեներալ Սեյրան Սարոյանն է, և պետք է անել հնարավորը` նրա ընտրությունը կազմակերպելու համար:
Այս ընտրատարածքի մեջ են մտնում էջմիածին քաղաքը և հարակից գյուղերը: Հանդիպմանը ներկա է գտնվել նաև Սեյրան Սարոյանը, ով այս ընտրատարածքից պատգամավոր է դարձել 2007թ.: Սարոյանի մրցակիցը կարող էր լինել մեկ այլ ՀՀԿ-ական` նախկին ԱԺ պատգամավոր Հակոբ Հակոբյանը (Ճոյտ), ում թեկնածությունն ընտրատարածքային հանձնաժողովը չգրանցեց` պատճառաբանելով, որ հավաքված ստորագրությունների մեջ կան կեղծիքներ:

«Грапарак»: Губернатор Армавира распорядился избрать С.Сарояна
Газета «Грапарак» пишет, что губернатор Армавирской области Ашот Каграманян в конце прошлой недели пригласил в областную администрацию руководителей общин, входящих в избирательный участок №20, в том числе директоров школ, глав медицинских учреждений и т.д. Он сообщил им, что на этой территории кандидатом от Республиканской партии Армении будет отставной генерал Сейран Сароян, и необходимо сделать все возможное, чтобы посодействовать его избранию.
Следует отметить, что на территории избирательного участка находятся город Эчмиадзин и прилегающие села. На встрече присутствовал и сам Сейран Оганян, который баллотировался на участке №20 еще в 2007 году. Соперником С.Сарояна может стать другой представитель РПА, бывший депутат парламента Акоп Акопян (Чойт), кандидатуру которого избирком не зарегистрировал, мотивируя тем, что среди собранных подписей есть подделанные.