Նապոլեոնի հաղթանակի համար դատախազն առճակատման չի գնա
«Հրապարակի» տեղեկություններով` թիվ 9 ընտրատարածքում պատգամավորի թեկնածու է առաջադրվելու ԲՀԿ ներկայացուցիչ Նապոլեոն Ազիզյանը:
Այս ընտրատարածքում ՀՀԿ-ն պաշտպանելու է գործող պատգամավոր Ռուբեն Սադոյանին: Այնպես որ, թիվ 9 ընտրատարածքը ևս կարող է դառնալ հետաքրքիր մրցապայքարի թատերաբեմ, մանավանդ, որ Սադոյանն ու Ազիզյանն արդեն մեկ անգամ այս նույն ընտրատարածքում, իրար դեմ պայքարել են 2007թ. խորհրդարանական ընտրությունների ժամանակ:
«Ընդ որում, Նապոլեոն Ազիզյանը, որ ծնունդով ապարանցի է, որոշակի հույսեր էր տածում, որ օժանդակություն կգտնի ՀՀ գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանի կողմից, սակայն նրան հասկացրել են, որ դա հնարավոր չէ` թիվ 9-ում որոշված է, որ Սադոյանն է հաղթելու: Եվ Աղվան Հովսեփյանը Ազիզյանի համար առճակատման չի գնա»,- գրում է թերթը:

По сведениям газеты «Грапарак», в 9 избирательном округе свою кандидатуру выставит представитель партии «Процветающая Армения» Наполеон Азизян.
В этом округе Республиканская партия поддержит действующего депутата Рубена Садояна. Оба кандидата однажды уже соперничали за депутатский мандат на парламентских выборах 2007 года.
«Наполеон Азизян, уроженец Апарана, лелеет определенные надежды на содействие о стороны также уроженца Апарана – генерального прокурора Армении Агвана Овсепяна, однако ему дали понять, что это невозможно, и уже решено, что в 9 округе должен победить Садоян. А.Овсепян не пойдет на конфронтацию из-за Азизяна», - пишет газета.