«Առավոտ»-ի տեղեկություններով` ՀԱԿ-ի համամասնական ցուցակը գլխավորում է ՀԱԿ առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը: Նրան հաջորդող 3 տեղերում համապատասխանաբար հայտնվել են ՀԺԿ առաջնորդ Ստեփան Դեմիրճյանը, «Հանրապետություն» կուսակցության քաղխորհրդի նախագահ Արամ Սարգսյանը, ՀՀՇ վարչության նախագահ Արամ Մանուկյանը:
«Նրանց, ըստ տրամաբանության, պիտի հաջորդեին ՀԱԿ համակարգող Լևոն Զուրաբյանն ու «Հայկական ժամանակ»-ի խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանը: Ահա այստեղ ՀԱԿ-ի ցուցակում շփոթ է առաջացել, քանի որ նոր ԸՕ-ն պարտադրում է, որ քաղաքական ուժերի համամասնական ցուցակում յուրաքանչյուր վեցերորդ թեկնածուն անպայմանորեն կին լինի, ուստի Զուրաբյանի և Փաշինյանի թեկնածությունների հաջորդականությունը խախտվել է»,- գրում է թերթը:
Ցուցակի 6-րդ տեղի համար, ըստ թերթի տեղեկությունների, հավակնել են երկու կանայք` Մանուշակ Պետրոսյանն ու ՍԴՀԿ ատենապետ Լյուդմիլա Սարգսյանը: Ըստ թերթի` այս երկընտրանքը լուծվել է հօգուտ Լյուդմիլա Սարգսյանի, իսկ ցուցակում նրան հաջորդում է Նիկոլ Փաշինյանը, «թեև ասում են` Զուրաբյանի և Փաշինյանի հաջորդականության շուրջ դեռ վերջնական որոշում չկա: Փոխարենը հայտնի է, որ ՀԱԿ-ական կանանցից համամասնական ցուցակում է լինելու նաև Տեր-Պետրոսյանի աշխատակազմի ղեկավար Ավետիս Ավագյանի զոքանչը` հասարակական գործիչ Նատալյա Մարտիրոսյանը»:
ՀԱԿ-ի ցուցակում կլինեն նաեւ ՀՀ գլխավոր դատախազի նախկին տեղակալ Գագիկ Ջհանգիրյանի և նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանի անունները:

Aravot daily reports that leader Levon Ter-Petrosyan tops the proportional representation list of opposition Armenian National Congress (HAK). He is followed by Chairman of People’s Party of Armenia Stepan Demirchyan, Chairman of Republic Party’s Political Council Aram Sargsyan and Chairman of Armenian National Movement Board Aram Manukyan.
“Logically, they are to be followed by Coordinator of HAK Levon Zurabyan and editor of Haykakan Zhamanak Nikol Pashinyan. However, according to the Electoral Code, every sixth candidate on party lists is to be female,” writes the newspaper.
Manushak Petrosyan and Lyudmila Sargsyan competed for that place. The issue was solved in favor of Lyudmila Sargsyan, followed by Nikol Pashinyan, says the source.
The mother-in-law of head of Ter-Petrosyan’s Administration, public figure Natalya Martirosyan will be also included in the list.
Former Deputy Prosecutor General Gagik Jhangiryan and ex-Prime Minister Hrant Bagratyan will also be included in the election list of Armenian National Congress.