Մայիսի 6-ին Հայաստանում կայանալիք խորհրդարանական ընտրությունների նախընտրական քարոզարշավը մեկնարկում է ապրիլի 8-ից և ավարտվում մայիսի 4-ին, ժամը 24:00-ին:
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի հրապարակած ժամանակացույցի համաձայն, Ազգային ժողովի համամասնական ընտրակարգով պատգամավորի թեկնածուների գրանցման փաստաթղթերը Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով ներկայացվելու են մարտի 12-ից մինչև 22-ը ժամը 18:00-ն: Իսկ դրանց ընտրական ցուցակների գրանցումը կատարվելու է մարտի 22-ից մինչև ապրիլի 1-ը:
Նույն ժամանակահատվածում` մարտի 12-ից մինչև 22-ը ժամը 18:00-ն համապատասխան ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողով են ներկայացվելու նաև Ազգային ժողովի մեծամասնական ընտրակարգով պատգամավորի թեկնածուների գրանցման փաստաթղթերը: Այս թեկնածուների գրանցումը ևս կատարվում է մարտի 22-ից մինչև ապրիլի 1-ը:
Թեկնածուները, կուսակցությունները, կուսակցությունների դաշինքները ինքնաբացարկի մասին դիմում կարող են ներկայացնել մինչև ապրիլի 26-ը ժամը 18:00-ն:
Նախընտրական քարոզչության ժամանակահատվածում թեկնածուներին, կուսակցություններին, կուսակցությունների դաշինքներին եթերաժամ տրամադրող հեռուստաընկերությունները և ռադիոընկերությունները (անկախ սեփականության ձևից) իրենց վճարովի եթերաժամի մեկ րոպեի գինը պետք է հրապարակեն մինչև մարտի 5-ը:
Ինչ վերաբերում է ընտրողների ցուցակներին, ապա դրանք, ըստ ընտրական տեղամասերի, համացանցում` ներբեռնելու հնարավորությամբ տեղադրվում են, քվեարկության օրվանից 40 օր առաջ` մարտի 27-ին: Նույն ժամկետում էլ ցուցակները պետք է փակցվեն տեղամասային կենտրոնում՝ բոլորի համար տեսանելի տեղում:

Официальный старт избирательной кампании в Армении будет дан 8 апреля
Официальная избирательная кампания предстоящих 6 мая парламентских выборов в Армении начнется 8 апреля и завершится 4 мая, в 24:00.
В соответствии с установленным ЦИК Армении графиком проведения выборов, для регистрации кандидатов в депутаты по пропорциональной избирательной системе необходимо представить в ЦИК документы с 12 по 22 марта до 18:00. Их регистрация пройдет с 22 марта по 1 апреля.
В тот же период – с 12 по 22 марта до 18:00 в соответствующую окружную избирательную комиссию должны быть представлены также документы на регистрацию кандидатов, баллотирующихся по мажоритарной системе. Их регистрация также пройдет с 22 марта по 1 апреля.
Кандидаты, партии и партийные блоки могут представить заявления о самоотводе до 18:00 26 апреля.
Теле- и радиокомпании (независимо от вида собственности), предоставляющие для предвыборной агитации эфирное время кандидатам, партиям и партийным блокам, должны до 5 марта обнародовать стоимость 1 минуты их платного эфирного времени.
Что касается списков избирателей, то они будут размещены в Интернете по избирательным участкам за 40 дней до голосования – 27 марта. В тот же срок списки должны быть прикреплены в участковом центре, на видном месте.