«Xocali.net» կայքը 1992 թվականի Աղդամի իրադարձությունների կեղծարարության վերաբերյալ հրապարակել է հերթական լուսանկարները:
Կայքի փոխանցմամբ` դեռևս 2009 թվականին, ադրբեջանական քարոզչամեքենայի ջանքերով շրջանառվում էր լուսանկար, որն իբրև թե արված էր Աղդամում: Սակայն պարզվել էր, որ լուսանկարն արվել էր Կոսովոյում, իսկ նրանում զետեղված են սպանված ալբանացիներ, որոնց ադրբեջանցիներն ամեն կերպ ցանկացել են ներկայացնել որպես Աղդամում սպանված Խոջալուի բնակիչներ:
Մերկացումից հետո, ադրբեջանական կողմը փորձել է արդարանալ` ընդգծելով, որ նկարները շատ նման են եղել, ինչի արդյունքում իրենք խառնել են:
Սակայն, ինչպես ցույց տվեց ժամանակը` նման բացահայտումները չկասեցրեցին ադրբեջանցիներին նմանօրինակ արարքները:
Այսպես, «1նյուզ.ազ» լրատվական կայքը զետեղել է 2012 թվականի փետրվարի 18-ին, Ստամբուլում ցուցահանդեսում ներկայացված լուսանկարները, որում կրկին ներկայացվել են կեղծ լուսանկարներ :
«Tac.az» կայքն ավելի հեռուն է գնացել`զետեղելով գնդակահարությունից առաջ Լվովի հրեաներին պատկերող լուսանկար, որն իբր ապացույցն է «հայկական տեռորի»:

Website Xocali.net published disclosure  of new series of Azerbaijani falsifications
Website xocali.net published a new series of forged photos of events that took place near Aghdam in 1992. According to the website, back in 2009 detailed investigation of fraud and falsification of Azerbaijani propaganda machine was carried out. In that number, the fact of using pictures of dead Albanians in Kosovo was exposed, actively given out for those who, as if, were inhabitants of Khojaly killed in Aghdam.
After exposure, the Azeri side tried to justify the fact saying there was a mistake, because that photo was very similar to the other, "Khojaly" one, which never was demonstrated. This did not prevent the continued exploitation of Albanian photographs, which have relation neither to Khojaly, nor to the events in Aghdam.
Thus, on the site of "1nyuz.az" are presented photos from the Istanbul exhibition that was held on 18 February 2012, where a fake picture was exhibited again.
The site “Tac.az” went even further, putting a photo of Jews in Lvov before being shot dead, as proof of "Armenian Terror". The comments attached to the photography were full of aggression and malignancy.