«Xocali.net» կայքը 1992 թվականի Աղդամի իրադարձությունների կեղծարարության վերաբերյալ հրապարակել է հերթական լուսանկարները:
Կայքի փոխանցմամբ` դեռևս 2009 թվականին, ադրբեջանական քարոզչամեքենայի ջանքերով շրջանառվում էր լուսանկար, որն իբրև թե արված էր Աղդամում: Սակայն պարզվել էր, որ լուսանկարն արվել էր Կոսովոյում, իսկ նրանում զետեղված են սպանված ալբանացիներ, որոնց ադրբեջանցիներն ամեն կերպ ցանկացել են ներկայացնել որպես Աղդամում սպանված Խոջալուի բնակիչներ:
Մերկացումից հետո, ադրբեջանական կողմը փորձել է արդարանալ` ընդգծելով, որ նկարները շատ նման են եղել, ինչի արդյունքում իրենք խառնել են:
Սակայն, ինչպես ցույց տվեց ժամանակը` նման բացահայտումները չկասեցրեցին ադրբեջանցիներին նմանօրինակ արարքները:
Այսպես, «1նյուզ.ազ» լրատվական կայքը զետեղել է 2012 թվականի փետրվարի 18-ին, Ստամբուլում ցուցահանդեսում ներկայացված լուսանկարները, որում կրկին ներկայացվել են կեղծ լուսանկարներ :
«Tac.az» կայքն ավելի հեռուն է գնացել`զետեղելով գնդակահարությունից առաջ Լվովի հրեաներին պատկերող լուսանկար, որն իբր ապացույցն է «հայկական տեռորի»:

Сайт Xocali.net опубликовал новую серию разоблачений азербайджанских фальсификаций
Сайт xocali.net опубликовал новую серию сфальсифицированных фотографий событий близ Агдама 1992 года. Как сообщается на сайте, еще в 2009 году были подробно рассмотрены фальсификации и подтасовки со стороны пропагандистской агитмашины Азербайджана, в том числе был разоблачен факт использования фотографии убитых албанцев в Косово, активно выдаваемой за убитых при Агдаме ходжалинцев.
После разоблачения, азербайджанская сторона попыталась оправдаться тем, что имела место ошибка, поскольку эта фотография очень похожа на другую, «ходжалинскую», которая, нигде так и не была продемонстрирована. Это не помешало продолжить эксплуатацию фотографии албанцев, не имеющей отношения ни к ходжалинцам, ни к событиям при Агдаме, по сей день.
Так, на сайте «1ньюз.аз» продемонстрированы фотографии с выставки в Стамбуле, прошедшей 18 феврале 2012 года, где опять выставлена ложная фотография.
Сайт «Tac.az» пошел еще дальше, выставив фотографию львовских евреев, перед расстрелом в качестве доказательства «армянского террора», сопроводив эту фотографию, ужасающими рассказами «жертв», вызывающих столь же большое сомнение, сколь иллюстрация к рассказам. Особого внимания заслуживают комментарии, полные злобы и агрессии.