Հայկական թիմը` «Բակուրիանի 2012» արտաճանապարհային մեքենաների վարման միջազգային մրցույթի հաղթող
Հայաստանը ներկայացնող 8 թիմ մասնակցեց ձմեռային պայմաններում արտաճանապարհային մեքենաների վարման «Բակուրիանի 2012» միջազգային մրցույթին, փետրվարի 24-ից 26-ը: Վրացական Բակուրիանի բնակավայրում «Jeep-Trial» դասի ավտոմոբիլային մրցումներն անցկացվեցին «Standart», «Extreme» և «Monster» անվանակարգերում:
Ընդհանուր առմամբ` մրցույթին մասնակցեց 38 թիմ Հայաստանից, Ավստրիայից, Ադրբեջանից, Վրաստանից և Թուրքիայից: Հայաստանյան թիմերը մասնակցեցին այս մրցույթին էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիայի և «ԱրմենՏել» (ապրանքանիշը` Beeline) ընկերության աջակցության շնորհիվ:
«Standart» անվանակարգում առաջին տեղը գրավեց Գարի Գասպարյանը, ով հանդես եկավ «Mitsubishi Pajero» 3 մեքենայով: «Extreme» դասում լավագույն վարորդը Հայաստանից Լյուդվիգ Երմազյանն էր, ով այս մրցույթին մասնակցեց «Jeep Wrangler» մակնիշի մեքենայով` 24 թիմերի մեջ գրավելով չորրորդ տեղը: Մնացած բոլոր մրցանակային տեղերը գրավեցին Վրաստանի թիմերը:
«Jeep-Trial» դասի մրցույթները դժվար փորձություն են ոչ միայն մարդկանց, այլ նաև մեքենաների համար: Հաշվի առնելով այս ամենը` կարելի է ասել, որ մեր ավտոսիրահարների «հավաքականը» ցուցաբերեց մեծ վարպետություն ինչպես մեքենաների վարման, այնպես էլ մրցույթին մասնակցելու նախապատրաստական աշխատանքներում»,- նշեց «Ադրենալին» ասոցիացիայի նախագահ Արտաշես Ստեփանյանը:
«Սա մեր վարորդների առաջին հաջողությունն է նման մասշտաբի միջազգային մրցույթում: Ես շատ ուրախ եմ, որ մեր աջակցությամբ «Ադրենալին» ասոցիացիան կատարեց ևս մեկ լուրջ քայլ միջազգային ասպարեզում` հայ մարզիկների դիրքի ամրապնդման գործում»,- նշեց «ԱրմենՏել» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Նշենք, որ 2012 թ.-ին «ԱրմենՏել» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրենն ընտրվել է «Ադրենալին» էքստրեմալ սպորտի Ասոցիացիայի պատվավոր նախագահ:
«Jeep-Trial»-ն ավտոմոբիլային մրցում է բնական և արհեստական խոչընդոտներով ճանապարհի վրա: Այս մրցությունը կարող է անցկացվել «Standart», «Extreme» և «Monster» անվանակարգերում:

Армянский экипаж стал одним из победителей международного соревнования «Бакуриани 2012»
На грузинском горнолыжном курорте Бакуриани с 24 по 26 февраля состоялось международное первенство по управлению внедорожниками в зимних условиях, в котором приняли участие 8 экипажей, представляющих Армению. Соревнование класса Jeep-Trial проводилось в трех категориях: Standart, Extreme и Monster.
В общей сложности в международном чемпионате были заявлены 38 экипажей из Армении, Австрии, Азербайджана, Грузии и Турции. Экипажи из Армении приняли участие в первенстве при поддержке Ассоциации экстремального спорта Армении «Адреналин» и компании «АрменТел» (торговая марка Beeline).
Победителем и обладателем первого места в категории Standart из 12 экипажей стал пилот из Армении – Гари Гаспарян, выступивший на автомобиле Mitsubishi Pajero 3. В категории Extreme лучшим пилотом из Армении стал Людвиг Ермазян на внедорожнике Jeep Wrangler. Он показал четвертый результат среди 24 экипажей, принявших участие в этой спортивной дисциплине. Все остальные призовые места в рамках чемпионата заняли экипажи из Грузии.
«Соревнования класса Jeep-Trial – жесткое испытание не только для экипажей, но и для автомобилей, на которых выступают пилоты. Учитывая это, можно сказать, что «сборная» наших автолюбителей показала безупречное мастерство, как в плане управления автомобилем, так и в контексте подготовки своих внедорожников», - отметил президент ассоциации «Адреналин» Арташес Степанян.
«Прошедшее соревнование – первый успех наших водителей на крупном первенстве международного масштаба. Мне очень приятно осознавать, что наш партнер ассоциация «Адреналин» с нашей поддержкой сделала очередной серьезный шаг для укреплений позиций молодых армянских спортсменов на международной спортивной арене», - отметил Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
Напомним, что в январе 2012 года Генеральный Директор ЗАО «АрменТел» был избран почетным председателем Ассоциации экстремального спорта Адреналин. Jeep-Trial - автомобильное соревнование на трассе с искусственными и естественными препятствиями, которое проводится на скорость и мастерство их преодоления. Соревнование может проводиться в различных категориях, таких как: Standart, Extreme и Monster, различающихся степенью модификации колесной базы автомобиля, который допускается до участия в заезде.