«ՍԱՍ»-ի Արտակը կդառնա պատգամավոր, Հովհ. Շահինյանի հարցը փակված է
«Չորրորդ ինքնիշխանության» տեղեկություններով` «Արաբկիր թիվ 5 ընտրատարածքում առաջիկա խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքում պատգամավոր է «նշանակվելու» գործարար Արտակ Սարգսյանը` «ՍԱՍ»-ի Արտակը: Այստեղ ընտրապայքարի մեջ մտնելու ցանկություն էր հայտնել նաև ՀՀԿ-ական Հովհաննես Շահինյանը: Սակայն վերջին օրերին Հովհաննես Շահինյանն իր մտերիմների շրջապատում հայտարարել է, թե նախագահականում որոշվել է, որ այդ ընտրատարածքը «տրվելու» է Արտակ Սարգսյանին, ուստի Շահինյանն աննպատակահարմար է համարել ձեռքբերված պայմանավորվածությունը խախտել և առաջադրվել այդ ընտրատարածքում»:
Թերթը հիշեցնում է, որ «ՍԱՍ»-ի Արտակը այն գործարարներից է, որը մեկ գիշերվա ընթացքում իշխանության հրահանգով լքեց ՕԵԿ-ը: Այնուհետև այս գործարարը համալրեց Տիգրան Կարապետյանի կուսակցության շարքերը` հույս ունենալով, որ Կարապետիչի համամասնական ցուցակով կարող է հայտնվել խորհրդարանում: Դեպքերն այլ ընթացք ստացան, և Արտակ Սարգսյանին 2007 թվականին չհաջողվեց մանդատ ստանալ:

Chorrord Inknishkhanutyun reports that Artak Sargsyan, owner of SAS Supermarkets will be “appointed” MP in constituency No. 5.
Republican Hovhannes Shahinyan also wanted to participate in the elections in that constituency but he announced that he had decided not to run for parliament because Artak Sargsyan was to be the winning candidate in that electoral district.
The newspaper reminds readers that Artak Sargsyan is one of the businessmen who left the Orinats Yerkir Party within a night following the instructions of the authorities. Then he joined the People’s Party led by Tigran Karapetyan hoping to enter the parliament in this way. However, he failed to become an MP in 2007.