«ՍԱՍ»-ի Արտակը կդառնա պատգամավոր, Հովհ. Շահինյանի հարցը փակված է
«Չորրորդ ինքնիշխանության» տեղեկություններով` «Արաբկիր թիվ 5 ընտրատարածքում առաջիկա խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքում պատգամավոր է «նշանակվելու» գործարար Արտակ Սարգսյանը` «ՍԱՍ»-ի Արտակը: Այստեղ ընտրապայքարի մեջ մտնելու ցանկություն էր հայտնել նաև ՀՀԿ-ական Հովհաննես Շահինյանը: Սակայն վերջին օրերին Հովհաննես Շահինյանն իր մտերիմների շրջապատում հայտարարել է, թե նախագահականում որոշվել է, որ այդ ընտրատարածքը «տրվելու» է Արտակ Սարգսյանին, ուստի Շահինյանն աննպատակահարմար է համարել ձեռքբերված պայմանավորվածությունը խախտել և առաջադրվել այդ ընտրատարածքում»:
Թերթը հիշեցնում է, որ «ՍԱՍ»-ի Արտակը այն գործարարներից է, որը մեկ գիշերվա ընթացքում իշխանության հրահանգով լքեց ՕԵԿ-ը: Այնուհետև այս գործարարը համալրեց Տիգրան Կարապետյանի կուսակցության շարքերը` հույս ունենալով, որ Կարապետիչի համամասնական ցուցակով կարող է հայտնվել խորհրդարանում: Դեպքերն այլ ընթացք ստացան, և Արտակ Սարգսյանին 2007 թվականին չհաջողվեց մանդատ ստանալ:

«ЧИ»: Артак Саркисян будет «назначен» депутатом
По сведениям газеты «Чорорд инкнишханутюн», по итогам выборов в 5 избирательном округе депутатом будет «назначен» Артак Саркисян – собственник сети супермаркетов «САС». В этом округе желал баллотироваться и представитель Республиканской партии Ованнес Шагинян, однако в узком кругу он заявил, что принято решение о победе А.Саркисяна, и считает нецелесообразным свое выдвижение.
Издание напоминает, что Артак Саркисян – из тех предпринимателей, который по указке властей за одну ночь покинул партию «Оринац еркир». Потом он вступил в Народную партию Тиграна Карапетяна, надеясь, что по списку этой партии он окажется в парламенте. Однако события развернулись по другому сценарию, и в 2007 году ему не удалось получить депутатский мандат.