«Արմավիա»-ն խախտում է սպառողների, այս դեպքում ուղևորների իրավունքները: Այս մասին Panorama.am-ի հետ զրույցում հայտնեց «Սպառողների միության» նախագահ Արմեն Պողոսյանը, անդրադառնալով «Արմավիա» ընկերության կողմից հայտարարված գործադուլին:
«Անդրկուլիսյան այդ կոնյուկտուրան ուղիղ անդրադառնում է սպառողների վրա: Ո՞վ ումի՞ց է նեղացել, ո՞վ ո՞ւմ է ճնշում, այդ հարցերը պետք է կարգավորվեն այնպես, որ չանդրադառնա սպառողների վրա»,-ասաց Ա. Պողոսյանը, միաժամանակ նշելով, որ միությունը ստացել է բազմաթիվ բողոքներ, որ «Արմավիա» ընկերության չվերթի ուշացման հետևանքով կորուստներ են ունեցել և լիարժեք փոխհատուցում չեն ստացել:
«Որպես կանոն մենք հաջողության չենք հասել: Առայժմ հպարտանալու բան չունենք»,-ասաց Ա. Պողոսյանը:
Հիշեցնենք, որ այսօր «Արմավիա» ընկերությունը անժամկետ գործադուլ է հայտարարել, որպես պատճառ նշելով «Զվարթնոց» օդանավականի գնային քաղաքականությունը:
«Զվարթնոց»-ն էլ պարզաբանում է, թե ««Արմավիա ընկերությունը, լինելով ազգային փոխադրող, ի տարբերություն մյուս ավիաընկերությունների օգտվում է մեր ընկերութան կողմից տրամադրված հատուկ սակագներից: Ավելին, ըստ Ռոսնավիգացիա կազմակերպության կողմից ստացված հեռագրի, կուտակված պարտքերի պատճառով Արմավիա ավիաընկերությանն արգելվում է թռիչքներ իրականացնել դեպի Ռուսաստան և մուտք գործել Ռուսաստանի օդային տարածք»:

Авиакомпания «Армавиа» нарушает права потребителей, в данном случае пассажиров. Об этом в беседе с корреспондентом Panorama.am заявил председатель Союза потребителей Армен Погосян, касаясь объявленной компанией бессрочной забастовки.
«Эта закулисная конъюнктура напрямую отражается на потребителях. Кто на кого обиделся, кто на кого давит? Все эти вопросы должны быть отрегулированы так, чтобы на потребителях это не отразилось», - сказал А. Погосян, добавив в то же время, что Союз получил многочисленные жалобы относительно того, то из-за задержки рейса компании «Армавиа» им был нанесен ущерб и они не получили полноценной компенсации.
«Как правило, мы не достигли успехов, и пока нам нечем гордиться», - сказал А. Погосян.
Напомним, что сегодня авиакомпания «Армавиа» объявила бессрочную забастовку, указав в качестве причины ценовую политику аэропорта «Звартноц».
В аэропорту «Звартноц» пояснили, что «Армавиа», будучи национальным авиаперевозчиком, в отличие от других авиакомпаний пользовалась специальными тарифами, установленными нашей компанией. Более того, согласно сообщению, полученному от организации «Роснавигация», из-за накопившихся долгов авиакомпании «Армавиа» запрещено осуществлять полеты в Россию и входить в воздушное пространство России.