«Միլանի» կիսապաշտպան Ջեննարո Գատուզոն, ով սեպտեմբերից չի խաղում աչքերի հիվանդության պատճառով, չի պատրաստվում մոտ ժամանակներս ավարտել կարիերան:
«Խաղադաշտ վերադառնալու ցանկությունը երազանք էր վերջին մի քանի ամսվա ընթացքում,- Գատուզոյի խոսքերը մեջբերել է «Milan Channel»-ը:- Այդ ժամանակահատվածում ես շատ էի նեղված, որովհետև մտածում էի, որ այլևս երբեք չեմ վերադառնա խաղադաշտ: Բայց հիմա տհաճ մտորումներն անցյալում են: Մտածում էի նաև կարիերան ավարտելու մասին, իսկ հիմա… ո՞վ գիտե: 10 օր է` մարզվում եմ թիմի հետ: Ենթադրում եմ, որ ինձ կբավարարի 25-30 րոպե խաղաժամանակը: Սակայն ամեն ինչ կորոշի Ալլեգրին»:

Gattuso ready to return against Lecce
AC Milan's Gennaro Gattuso has revealed that he thought about retiring during his lengthy absence from the game with eye problems, according to Goal.com.
However, Gattuso has now confirmed ahead of Milan's meeting with Lecce on Sunday that he is finally ready to return to competitive action.
“In recent months I have suffered a lot and I thought I would never return, but now all that has seemed to have passed," the 34-year-old told Milan Channel. “I thought about retiring ... but now who knows? This may have extended my career. I’ve been training with the squad for about 10 days, but I don’t believe I can play more than 25-30 minutes in a game. It is now down to the coach [Massimiliano Allegri].”