Անդրադառնալով այսօր կայանալիք ՀՀԿ համագումարին`«168 ժամը» նշում է, որ Հարություն Փամբուկյանը չի ընդգրկվելու ՀՀԿ գործադիր մարմնի նոր կազմում, քանի որ, ըստ թերթի, վերջինս չի մասնակցում ԱԺ նիստերին:
«Փամբուկյանից բացի, մյուս 13 անդամների հետ միասին ԳՄ-ում կլինեն նաև ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանը, Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, Կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը, է. Շարմազանովը, ՀՀԿ կանանց խորհրդի անդամ, պատգամավոր Հերմինե Նաղդալյանը և ՀՀԿ երիտասարդական թևի ղեկավար Կարեն Ավագյանը: Եվ ՀՀԿ ԳՄ-ն կունենա մոտ 2 տասնյակ անդամներ»:

Harutyun Pambukyan will not be included in the new RPA executive body because he does not attend parliament sittings, 168 Zham reports, commenting on the RPA congress due today.
“Except Pambukyan, along with 13 members, the executive body will also comprise Parliament Speaker Samvel Nikoyan, Mayor of Yerevan Taron Margaryan, Minister of Education and Science Armen Ashotyan, Eduard Sharmazanov, member of RPA Women’s Council, MP Hermine Naghdalyan, and head of RPA youth wing Karen Avagyan. The executive body of RPA will have nearly two dozen members.”