Թալինի քաղաքապետ. «Ես հաստատ առաջադրվելու եմ»
Ըստ շրջանառվող լուրերի` թեև ՀՀԿ-ական Խաչիկ Մանուկյանը պատրաստվում է այս խորհրդարանական ընտրություններում էլ առաջադրվել թիվ 15 ընտրատարածքից, բայց ՀՀԿ-ն այս անգամ որոշում է կայացրել սատարել Թալինի գործող քաղաքապետ Մնացական Մնացականյանին: Ներկայացնում ենք հարցազրույցը վերջինիս հետ:
-Պարոն Մնացականյան, լուրեր են շրջանառվում, որ թիվ 15 ընտրատարածքից, որպես ՀՀԿ մեծամասնական պատգամավորի թեկնածու Դուք եք առաջադրվում:
-Այո, ես:
-Իսկ կուսակցության որոշմանը չե՞ք սպասում, բոլորը, ում այդ հարցը տալիս եմ, ասում են, թե սպասում են:
-….
-Հիմա ի՞նչ, Ձեր առաջադրումը համաձայնեցվա՞ծ է կուսակցության հետ, «դաբրոն» ստացե՞լ եք:
-Հավանական է, որ այո…
-Չե՞ք ափսոսում քաղաքապետի պաշտոնը, 2002թ-ից, երկար տարիներ է այդ պաշտոնին եք:
-Բայց պատգամավոր դառնալուց էլ կարող եմ մեր քաղաքում լավ գործերը շարունակել, ոչ մի խնդիր չկա: Մեկ ուրիշը քաղաքապետ կլինի, կաշխատի…ավելի լավ կաշխատի:
-Նախորդ ընտրություններում էլ Ձեր թեկնածությունն առաջադրել էիք, բայց պարտվեցիք Խաչիկ Մանուկյանին: Չե՞ք վախենում, որ նույնը կկրկնվի:
-Ո’չ:
-Այդքան վստա՞հ եք:
-Իհարկե վստահ եմ: Չի կարող այնպիսի բան լինել, որ երկու ՀՀԿ-ական մի տեղից առաջադրվեն:
-Բայց Խ.Մանուկյանը մեզ հետ զրույցում հաստատեց իր մասնակցությունը գալիք ընտրություններին մեծամասնական ընտրակարգով:

Мэр Талина: Я обязательно буду баллотироваться
По некоторым сведениям, несмотря на то, что представитель РПА Хачик Манукян во время предстоящих парламентских выборов намерен также баллотироваться от 15-го избирательного участка, однако на этот раз РПА приняла решение поддержать действующего мэра Талина Мнацакана Мнацаканяна. Представляем нашу беседу с последним.
- Г-ин Мнацаканян, муссируются сведения, что на 15-м избирательном участке в качестве кандидата от РПА по мажоритарной системе будете баллотироваться Вы.
- Да, я.
- А решения партии Вы не ожидаете? Все, кому задашь этот вопрос, говорят, что ждут решения партии.
- ….
- Теперь Ваше выдвижение согласовано с партией, Вы получили «добро»?
- Вероятно, что да …
- Вы не жалеете о должности мэра? Вы занимаете эту должность уже долгие годы, с 2002 года.
- Но я могу продолжить делать хорошее и после избрания депутатом, никакой проблемы нет. Другой станет мэром, будет работать… лучше будет работать.
- Вы и на прошлых выборах баллотировались, но проиграли Хачику Манукяну. Не боитесь, что то же самое повторится?
- Нет.
- Вы так уверены?
- Конечно, уверен. Не может быть такого, чтобы от РПА баллотировались два кандидата.
- Но Х. Манукян в беседе с нами подтвердил свое участие в предстоящих выборах. Он будет баллотироваться по мажоритарной избирательной системе.