ՔԱԳՎ-ում մեկնարկել է «Արմավիա»-ի ու «Զվարթնոց»-ի ներկայացուցիչների հանդիպումը
Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչությունում այս պահին հանդիպում է ընթանում «Արմենիա միջազգային օդանավակայաններ» և «Արմավիա» ընկերության ներկայացուցիչների միջև:
Երկու ընկերությունների մամուլի պատասխանատուներն էլ Panorama.am-ի հետ զրույցում այլ տեղեկություններ հրաժարվեցին տրամադրել, խորհուրդ տալով սպասել հանդիպման ավարտին:
Հիշեցնենք, որ մարտի 6-ի առավոտյան «Արմավիա»-ն հրաժարվեց չվերթներ իրականացնելուց, պատճառաբանելով, թե «Զվարթնոց»-ի սպասարկման գները բարձր են: Այնուհետ Բաղդասարովը հանդս եկավ հայտարարությամբ, որով պահանջում էր 25 տոկոսով իջեցնել սպասարկման գները: Ըստ ընկերության, եթե խնդիրը չլուծվի, ապա ինքն այսօր ևս կդադարեցնի չվերթները:
«Զվարթնոց»-ից հակադարձեցին, թե որպես ազգային փոխադրողի «Արմավիա»-ի նկատմամբ հատուկ սակագներ են կիրառվում, բացի այդ էլ «Արմավիա»-ն Երևան-Մոսկվա, Երևան-Ռոստով չվերթները չի իրականացրել, քանի որ «Ռոսնավիգացիա»-ին ունեցած պարտքի պատճառով արգելված է նրա մուտքը Ռուսաստանի օդային տարածք:

Представители аэропорта «Звартноц» и авиакомпании «Армавиа» проводят переговоры
На данный момент в Главном управлении гражданской авиации (ГУГА) проходит встреча между представителями ЗАО «Армения – международные аэропорты» и авиакомпанией «Армавиа».
Пресс-секретари обеих компаний в беседе с Panorama.am отказались от предоставления какой-либо другой информации, советуя дождаться завершения встречи.
Напомним, что утром 6 марта авиакомпания «Армавиа» отказалась осуществлять рейсы, обосновав свое решение тем, что цены на обслуживание в аэропорту «Звартноц» высокие. Затем владелец авиакомпании Михаил Багдасаров выступил с заявлением, в котором потребовал снизить цены на обслуживание на 25%. По его словам, если проблема не будет решена, они приостановят выполнение рейсов и сегодня.
В аэропорту «Звартноц» возразили, что предоставляют авиакомпании «Армавиа», как национальному авиаперевозчику, специальные тарифы. Более того, авиакомпания не выполнила рейсы Ереван-Москва, Ереван-Ростов, так как согласно сообщению, полученному от организации «Роснавигация», из-за накопившихся долгов авиакомпании «Армавиа» запрещено осуществлять полеты в Россию и входить в воздушное пространство России.