ԿԳՆ հայտարարում է մրցույթ՝ Չինաստանի ուսումնական հաստատություններում սովորելու համար
Հայաստանի Հանրապետության կրթության և գիտության նախարարությունը հայտարարում է մրցույթ՝ 2012-2013 ուսումնական տարում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում բուհական և հետբուհական կրթություն ստանալու համար (բակալավրիատ՝ 5 տեղ, մագիստրատուրա և ասպիրանտուրա՝ 19 տեղ): Մրցույթին կարող են մասնակցել հանրակրթական դպրոցների և բուհերի շրջանավարտները կամ ավարտական կուրսում/դասարանում սովորող Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիները:
ԿԳՆ պաշտոնական կայքի փոխանցմամբ, ընդունման վերջնաժամկետն է` 22.03.2012թ. /ներառյալ/: Բակալավրի և ասպիրանտուրայի մրցույթները տեղի կունենան Երևանի Ջոն Կիրակոսյանի անվան թիվ 20 միջնակարգ դպրոցում (Այգեստան 9, փող.4) ս/թ 24-ից մինչև 29-ը ընկած ժամանակահատվածում:

Министерство образования и науки Армении объявляет конкурс на обучение в вузах Китая
Министерство образования и науки Армении объявляет конкурс на получение в 2012-2013 учебном году в высших учебных заведениях Китайской Народной Республики вузовского и поствузовского образования (5 мест – для обучения в бакалавриате, 19 мест – в магистратуре и аспирантуре).
В конкурсе могут участвовать выпускники общеобразовательных школ и вузов Армении или граждане-учащиеся выпускных курсов или классов.
По сообщению официального сайта Министерства образования и науки Армении, срок подачи документов завершается 22.03.12г. включительно. Конкурсы для бакалавров и аспирантов пройдут в ереванской средней школе №20 им. Джона Киракосяна (Айгестан, 9-я улица, дом 4а) в период c 24 по 29 марта текущего года.