Ադրբեջանցի զինծառայող է վիրավորվել. Հայ զինծառայողների նկատմամբ իրականացվող ցանկացած գործողություն անպատիժ չի մնա
Ադրբեջանական «Թրենդ» լրատվական գործակալության փոխանցմամբ, հայ-ադրբեջանական սահմանին տեղի ունեցած փոխհրաձգության արդյունքում ադրբեջանցի զինծառայող է վիրավորվել: Վերջինիս տեղափոխել են զինվորական հոսպիտալ:
Մեկնաբանելով ադրբեջանական կողմի տարածած տեղեկատվությունը, ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Դավիթ Կարապետյանը նշեց, որ ՀՀ ՊՆ-ն Ադրբեջանին բազմիցս զգուշացրել է՝ հայ զինծառայողների նկատմամբ իրականացվող ցանկացած գործողություն անպատիժ չի մնա:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ՀՀ ՊՆ-ն հաղորդել էր, որ Հայաստանի ՊՆ N զորամասի պաշտպանության շրջանի N մարտական հենակետում, մարտի 14-ին, ժամը 17:25-ի սահմաններում հայտնաբերվել է նույն զորամասի պայմանագրային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Սևակ Ալբերտի Ասլիկյանի դին: Ըստ ՊՆ նախնական տվյալների` Ս.Ասլիկյանը գլխի շրջանում մահացու հրազենային վնասվածքը ստացել է հակառակորդի կողմից արձակված գնդակից:

Azerbaijani soldier injured: Armenia vowed attacks against Armenian soldiers not to be left unpunished
In the aftermath of firefight on the Armenian-Azerbaijani border an Azerbaijani serviceman has been injured and taken to a military hospital, Azerbaijani news agency Trend reported.
Press Secretary of RA Defense Ministry Davit Karapetyan has remarked on the incident saying Armenia vowed any military operation against Armenian soldiers won’t be left unpunished.
Soldier Sevak Alberty Aslikyan, who was passing his military service in Armenia’s Defense Ministry, was found dead on March 14, at about 17:25 in the military base. Investigation service of the Defense Ministry informed Panorama.am that a criminal case has been initiated. According to preliminary data S. Aslikyan received the fatal gunshot in his head from a rival sniper.