Ադրբեջանցի զինծառայող է վիրավորվել. Հայ զինծառայողների նկատմամբ իրականացվող ցանկացած գործողություն անպատիժ չի մնա
Ադրբեջանական «Թրենդ» լրատվական գործակալության փոխանցմամբ, հայ-ադրբեջանական սահմանին տեղի ունեցած փոխհրաձգության արդյունքում ադրբեջանցի զինծառայող է վիրավորվել: Վերջինիս տեղափոխել են զինվորական հոսպիտալ:
Մեկնաբանելով ադրբեջանական կողմի տարածած տեղեկատվությունը, ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Դավիթ Կարապետյանը նշեց, որ ՀՀ ՊՆ-ն Ադրբեջանին բազմիցս զգուշացրել է՝ հայ զինծառայողների նկատմամբ իրականացվող ցանկացած գործողություն անպատիժ չի մնա:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ՀՀ ՊՆ-ն հաղորդել էր, որ Հայաստանի ՊՆ N զորամասի պաշտպանության շրջանի N մարտական հենակետում, մարտի 14-ին, ժամը 17:25-ի սահմաններում հայտնաբերվել է նույն զորամասի պայմանագրային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Սևակ Ալբերտի Ասլիկյանի դին: Ըստ ՊՆ նախնական տվյալների` Ս.Ասլիկյանը գլխի շրջանում մահացու հրազենային վնասվածքը ստացել է հակառակորդի կողմից արձակված գնդակից:

В Минобороны Армении прокомментировали сообщение о ранении азербайджанского солдата
Пресс-секретарь министра обороны Армении Давид Карапетян прокомментировал распространенное азербайджанским информагентством «Тренд» сообщение о ранении военнослужащего Национальной армии Азербайджана.
Напомним, сегодня азербайджанское СМИ со ссылкой на Минобороны страны передало, что в результате перестрелки на армяно-азербайджанской границе был ранен военнослужащий армии Азербайджана (Эльшан Исаев), который был госпитализирован.
В связи с этим Д. Карапетян отметил, что Министерство обороны Республики Армения многократно предупреждало Минобороны Азербайджана, что любое действие против армянских военнослужащих не останется безнаказанным.
Напомним, ранее МО РА передавало, что 14 марта, в 17:25 по местному времени, на боевом посту одной из воинских частей Минобороны Армении в оборонительной зоне был обнаружен труп военнослужащего-контрактника, младшего сержанта Севака Альбертовича Асликяна. По предварительным данным МО РА, С. Асликян погиб в результате смертельного ранения в область головы, полученного от выстрела со стороны противника.