ԲՀԿ համագումարը ուղերձով ողջունեց Բորիս Գռիզլովը (Լուսանկարներ)
Քիչ առաջ Կ.Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում մեկնարկեց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության 6-րդ համագումարը, որին ներկա է նաև ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Համագումարին ներկա են ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը, «Օրինաց երկիր» կուսակցության առաջնորդ Արթուր Բաղդասարյանն ու Հեղինե Բիշարյանը, ՀՅԴ-ից` Հրանտ Մարգարյանն ու Արմեն Ռուստամյանը, «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Ռուբեն Հակոբյանը և այլոք:
Համագումարում «Единая Россия» պատվիրակությունը ներկայացնող Սերգեյ Նևերովը ԲՀԿ համագումարի պատվիրակներին ներկայացրեց Բորիս Գռիզլովի ողջույնի խոսքը` առաջիկա ընտրություններում հաջողություններ մաղթելով:
Բ. Գռիզլովն ուղերձում վստահություն էր հայտնել, որ միջկուսակցական համագործակցությունը «Բարգավաճ Հայաստանի» և ՌԴ Պետդումայում ներկայացված  «Единая Россия» կուսակցությունների միջև հետագայում էլ կխորանա ու կզարգանա:
Իսկ Խորվաթիայի նախկին նախագահ Ստեպան Մեսիչը ելույթում նշեց, որ հույս ունի, թե մայիսին կայանալիք ընտրությունները կանցկացվեն բարձր մակարդակով:
Ընթերցվեց նաև Չինաստանի կոմունիստական կուսակցության ողջույնի ուղերձը, ընդ որում ի սկզբանե հենց չիներենով:
Նշենք, որ համագումարը նախագահող ԲՀԿ-ական քաղաքաշինության նախարար Վարդան Վարդանյանը հայտարարեց, որ օրակարգում է կուսակցության նախընտրական ծրագրի հաստատումը:

В Спортивно-концертном комплексе им. Карена Демирчяна начался 6-й съезд партии «Процветающая Армения», на котором присутствует также президент Армении Серж Саргсян.
В числе гостей также руководитель фракции РПА Галуст Саакян, лидер партии «Оринац еркир» Артур Багдасарян, секретарь одноименной парламентской фракции Эгине Бишарян, члены партии АРФД Грант Маркарян и Армен Рустамян, вице-председатель партии «Наследие» Рубен Акопян и другие.
Представляющий на съезде делегацию российской партии «Единая Россия» Сергей Неверов зачитал делегатам съезда приветствие главы партии Бориса Грызлова, который пожелал им успехов на предстоящих парламентских выборах.
В своем послании Грызлов выразил уверенность, что межпарламентское сотрудничество между «Процветающей Арменией» и представленной в Госдуме РФ «Единой Россией» в дальнейшем также будет развиваться и углубляться.
В свою очередь бывший президент Хорватии Степан Месич в своей речи отметил, что надеется на то, что предстоящие в мае парламентские выборы пройдут на высоком уровне. Было зачитано также послание лидера Компартии Китая, при чем изначально на китайском языке.
Отметим, что председательствующий на съезде министр градостроительства Вардан Варданян заявил, что на повестке съезда стоит вопрос утверждения предвыборной программы партии.