«Օրինաց Երկիր» կուսակցությունը նախօրեին հրավիրել է քաղաքական խորհրդի նիստ, որի ընթացքում Հեղինե Բիշարյանին, Մհեր Շահգելդյանին, Արմեն Երիցյանին և Հովհաննես Մարգարյանին քաղխորհուրդը հաստատել է որպես ՕԵԿ փոխնախագահներ: Այդ մասին տեղեկացնում են ՕԵԿ լրատվական ծառայությունից:
Կուսակցության քաղաքական խորհուրդը քննարկել է նաև մեծամասնական և համամասնական ընտրակարգով թեկնածուների առաջադրման խնդիրը, որի վերաբերյալ վերջնական որոշումը կկայացվի մարտի 21-ի ընդլայնված նիստում: Այդ օրն էլ կհրապարակվի կուսակցության համամասնական ցուցակը:
Քաղխորհուրդը քննարկել է նաև մարտի 20-ին, Կ. Դեմիրճյանի անվան Մարզահամերգային համալիրում տեղի ունենալիք «Օրինաց Երկիր» կուսակցության 15-ամյակին նվիրված միջոցառման կազմակերպման հարցը, որին կմասնակցեն շուրջ 15 հազար ՕԵԿ-ականներ:

Партия «Оринац еркир» накануне созвала заседание политсовета, в ходе которого Эгине Бишарян, Мгер Шаххгельдян, Армен Ерицян и Ованнес Маркарян были утверждены в качестве вице-председателей «ОЕК». Об этом сообщили в пресс-службе партии.
Политсовет партии обсудил также вопрос выдвижения кандидатов по мажоритарной и пропорциональной системам, окончательное решение по которому будет принято 21 марта в ходе расширенного заседания. В этот же день будет представлен пропорциональный список партии.
Политсовет партии также обсудил вопрос организации мероприятия, посвященного 15-летию партии «Оринац еркир», который пройдет 20 марта в Спортивно-концертном комплексе им. Карена Демирчяна и в котором примут участие порядка 15 тысяч членов партии.