«Օրինաց Երկիր» կուսակցությունը նախօրեին հրավիրել է քաղաքական խորհրդի նիստ, որի ընթացքում Հեղինե Բիշարյանին, Մհեր Շահգելդյանին, Արմեն Երիցյանին և Հովհաննես Մարգարյանին քաղխորհուրդը հաստատել է որպես ՕԵԿ փոխնախագահներ: Այդ մասին տեղեկացնում են ՕԵԿ լրատվական ծառայությունից:
Կուսակցության քաղաքական խորհուրդը քննարկել է նաև մեծամասնական և համամասնական ընտրակարգով թեկնածուների առաջադրման խնդիրը, որի վերաբերյալ վերջնական որոշումը կկայացվի մարտի 21-ի ընդլայնված նիստում: Այդ օրն էլ կհրապարակվի կուսակցության համամասնական ցուցակը:
Քաղխորհուրդը քննարկել է նաև մարտի 20-ին, Կ. Դեմիրճյանի անվան Մարզահամերգային համալիրում տեղի ունենալիք «Օրինաց Երկիր» կուսակցության 15-ամյակին նվիրված միջոցառման կազմակերպման հարցը, որին կմասնակցեն շուրջ 15 հազար ՕԵԿ-ականներ:

Orinats Yerkir Party convened a meeting of political board on Sunday. Heghine Bisharyan, Mher Shahgeldyan, Armen Yeritsyan and Hovhannes Margaryan were confirmed as deputy chairmen of Orinats Yerkir, party’s press office said.
The political board meeting also focused on nomination of candidates in majority and proportional systems. The party will finally decide on the candidates’ nomination at an enlarged meeting on March 21 when the party’s proportional representation list will also be made public.
The meeting also discussed the organization of an event to mark the 15th anniversary of the establishment of Orinats Yerkir Party to be held on March 20, with over 15000 party members attending.