ԼՂՀ-ում ավանդների փոխհատուցմամբ կզբաղվի «Արցախբանկ»-ը
Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ստորագրել է հրամանագիր «Արցախբանկ» փակ բաժնետիրական ընկերությունում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության քաղաքացիների` 1993 թվականից արժեզրկված ավանդների նախնական փոխհատուցման մասին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, համաձայն հրամանագրի` կառավարությանը հանձնարարվել է ապահովել մինչև 1971 թվականը ծնված քաղաքացիների, ինչպես նաև Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության համար զոհված զինծառայողների և պատերազմի առաջին խմբի հաշմանդամների ավանդների նախնական փոխհատուցման իրականացումը «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության 2012 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքով նախատեսված գումարների սահմաններում:

Президент Арцаха подписал указ о предварительной компенсации обесцененных вкладов граждан НКР в «Арцахбанке»
Президент Республики Арцах Бако Саакян 20 марта подписал указ о предварительной компенсации обесцененных с 1993 года вкладов граждан НКР в ЗАО «Арцахбанк».
Согласно указу, в рамках средств, предусмотренных законом «О государственном бюджете НКР за 2012 год», правительству республики поручено обеспечить предварительную компенсацию вкладов граждан, родившихся до 1971 года, а также погибших во время защиты НКР и инвалидов войны первой группы. Об этом сообщили в Главном информационном управлении аппарата президента Арцаха.