Ուկրաինայի մշակույթի օրեր՝ Հայաստանում
Այսօրվանից մինչև մարտի 28-ը Երևանում և հանրապետության մարզերում փոխադարձաբար կանցկացվեն Ուկրաինայի մշակույթի օրեր: Այն իրականացվում է հայ-ուկրաինական մշակութային համագործակցության շրջանակներում` «Հայաստանի Հանրապետության մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարարության և Ուկրաինայի մշակույթի և արվեստների նախարարության միջև 2008-2012 թթ. մշակութային համագործակցության» ծրագրի դրույթներին համապատասխան:
ՀՀ մշակույթի նախարարությունից Panorama.am-ին հայտնեցին, որ այդ առիթով Հայաստան է ժամանել ուկրաինական մշակութային և պաշտոնական պատվիրակությունը՝ Ուկրաինայի մշակույթի նախարար Միխայիլ Կուլինյակի գլխավորությամբ:

В Армении пройдут дни украинской культуры
С сегодняшнего дня до 28 марта в Ереване и областях республики пройдут дни украинской культуры. Они пройдут в рамках армяно-украинского культурного сотрудничества в соответствии с положениями программы «Культурного сотрудничества между Министерством культуры, спорта и по вопросам молодежи Республики Армения и Министерством культуры и искусств Украины на 2008-2012гг.».
Как сообщили Panorama.am в Министерстве культуры Армении, по этому случаю в Армению прибыла культурная и официальная делегация из Украины во главе с министром культуры Михаилом Кулиняком.