«Հայկական ժամանակ»-ի փոխանցմամբ` ՀՀԿ գործադիր մարմնի երեկ տեղի ունեցած նիստում որոշում է կայացվել, որ Տավուշի մարզի թիվ 40 ընտրատարածքում ՀՀԿ-ն առաջադրելու է «Ինտերնեյշնլ Մասիս տաբակ» ՍՊԸ գործադիր տնօրեն Մարինա Մարաբյանին: «Նախկինում կայացված որոշման համաձայն, այս ընտրատարածքում ՀՀԿ-ն պետք է առաջադրեր գործող պատգամավոր Միքայել Վարդանյանի թեկնածությունը, որը «Ինտերնեյշնլ Մասիս տաբակ»-ի սեփականատերն է:
Երեկ ոչ պաշտոնապես մեկնաբանելով ՀՀԿ ԳՄ որոշումը` Վարդանյանի շրջապատին մոտ կանգնած աղբյուրներն ասում էին, որ նա, այնուամենայնիվ, առաջադրվելու է: ՀՀԿ ԳՄ ներկայացուցիչներն էլ, կրկին ոչ պաշտոնապես, ասում էին, որ Վարդանյանն առաջադրելու է իր ձեռնարկության տնօրենի թեկնածությունը: …ՀՀԿ ԳՄ-ն, ի դեպ, որոշել է փոխել նաև Երևանի թիվ 1 ընտրատարածքի իր թեկնածուին: Այստեղ առաջադրվելու է Ռուբեն Հայրապետյանը, ոչ թե մանկավարժական համալսարանի դեկան Էդիկ Գևորգյանը` ինչպես որոշվել էր նախկինում»,-գրում է թերթը:

«Айкакан жаманак»: В планах РПА произошли некоторые изменения
На вчерашнем заседании исполнительного органа Республиканской партии Армении принято решение о том, что на избирательном участке № 40 в Тавуше РПА выдвинет кандидатуру исполнительного директора ООО «Интернешнл Масис табак» Марианы Марабян. Об этом пишет газета «Айкакан жаманак».
«Согласно принятому ранее решению, на этом избирательном участке РПА должна была выдвинуть кандидатуру действующего депутата Микаела Варданяна, который является собственником этой компании», - отмечает издание. Накануне, комментируя решение исполнительного органа РПА, источники, близкие к окружению Варданяна, говорили о том, что он, тем не менее, выдвинет свою кандидатуру.
«Кстати, Республиканская партия решила изменить также кандидатуру, выдвигаемую РПА на избирательном участке № 1 Еревана. Здесь будет баллотироваться Рубен Айрапетян, а не декан Ереванского государственного педагогического университета Эдик Геворкян, как это было решено ранее», - пишет «Айкакан жаманак».