«Հայկական ժամանակ»-ի փոխանցմամբ` ՀՀԿ գործադիր մարմնի երեկ տեղի ունեցած նիստում որոշում է կայացվել, որ Տավուշի մարզի թիվ 40 ընտրատարածքում ՀՀԿ-ն առաջադրելու է «Ինտերնեյշնլ Մասիս տաբակ» ՍՊԸ գործադիր տնօրեն Մարինա Մարաբյանին: «Նախկինում կայացված որոշման համաձայն, այս ընտրատարածքում ՀՀԿ-ն պետք է առաջադրեր գործող պատգամավոր Միքայել Վարդանյանի թեկնածությունը, որը «Ինտերնեյշնլ Մասիս տաբակ»-ի սեփականատերն է:
Երեկ ոչ պաշտոնապես մեկնաբանելով ՀՀԿ ԳՄ որոշումը` Վարդանյանի շրջապատին մոտ կանգնած աղբյուրներն ասում էին, որ նա, այնուամենայնիվ, առաջադրվելու է: ՀՀԿ ԳՄ ներկայացուցիչներն էլ, կրկին ոչ պաշտոնապես, ասում էին, որ Վարդանյանն առաջադրելու է իր ձեռնարկության տնօրենի թեկնածությունը: …ՀՀԿ ԳՄ-ն, ի դեպ, որոշել է փոխել նաև Երևանի թիվ 1 ընտրատարածքի իր թեկնածուին: Այստեղ առաջադրվելու է Ռուբեն Հայրապետյանը, ոչ թե մանկավարժական համալսարանի դեկան Էդիկ Գևորգյանը` ինչպես որոշվել էր նախկինում»,-գրում է թերթը:

RPA plans undergo some changes
RPA executive body’s meeting on Wednesday decided to nominate Executive Director of International Masis Tabak Marina Marabyan in constituency No.40 in Tavush region, Haykakan Zhamanak reports.
“Earlier RPA had decided that MP Mikayel Vardanyan, owner of International Masis Tabak was to run in that constituency,” writes the newspaper. However, sources close to Vardanyan said yesterday that he nevertheless will run in the elections.
“By the way, the Republican Party also decided to change the candidate in constituency No.1 in Yerevan. Ruben Hayrapetyan will run in this constituency instead of Dean of Yerevan State Pedagogical University Edik Gevorgyan, as decided earlier,” Haykakan Zhamanak writes.