Ապրիլի 23-ին տրվելու է «Երևանը գրքի համաշխարհային մայրաքաղաք» ծրագրի մեկնարկը, որի շրջանակում կազմակերպվելիք տարբեր միջոցառումներին և, հատկապես, գրական ծրագրերին ակնկալվում է նաև ուկրաինական կողմի ակտիվ մասնակցությունը: Այս մասին նախօրեին Ուկրաինայի մշակույթի Միխայիլ Կուլինյակի հետ հանդիպման ժամանակ ասել է փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանը: Նախարարության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հիշեցնում են, որ Հայաստանում մեկնարկել են Ուկրաինայի մշակույթի օրերը: Ուկրաինայի մշակույթին նվիրված միջոցառումները կշարունակվեն մինչև մարտի 28-ը:
Ուկրաինայի մշակույթի նախարարնը նկատել է, որ ոլորտում համագործակցությունն ամրապնդվում է, ինչի վկայությունը նաեւ նմանատիպ միջոցառումների անցկացումն է: Նրա խոսքով` 2011 թ. ամռանը Կիեւում և Օդեսայում կայացած Հայաստանի մշակույթի օրերը մեծ արձագանք են ունեցել:

Ukrainian Culture Days to wrap up on March 28
Yerevan World Book Capital Program starts on April 23. The Ukrainian side will take an active part in events on the sidelines of the program, in particular in literary events, Armenian Deputy Prime Minister, Minister of Territorial Administration Armen Gevorgyan told a meeting with Ukrainian Minister of Culture Mikhail Kulinyak on Thursday, Armenian Ministry of Culture reported.
Ukrainian Culture Days will wrap up in Armenia on March 28, the source said.
Mikhail Kulinyak noted that cultural cooperation between Armenia and Ukraine becomes stronger. Armenian Culture Days held in Kiev and Odessa in summer 2011 had deep resonance, according to the Minister.