«Նռան գույնը» ֆիլմով տրվելու է Կովկասյան կինոյի փառատոնի մեկնարկը
Այսօր Թբիլիսիում մեկնարկում է Կովկասյան կինոյի փառատոնը: Փառատոնը բացվելու է Սերգեյ Փարաջանովի «Նռան գույնը» ֆիլմի ցուցադրությամբ: Այս մասին հայտնում են վրացական լրատվամիջոցները:
Նշենք, որ Կովկասյան կինոյի փառատոնն անցկացվում է Երևանում, Բաքվում ու Թբիլիսիում Հարավայի Կովկասում գործող Մեծ Բրիտանիայի դեսպանատների աջակցությամբ:
Մինչև մարտի 31-ը շարունակվող փառատոնի ընթացքում ներկայացվելու է 12 ֆիլմ, այդ թվում` Համո Բեկնազարյանի «Պեպո», Սերգեյ Փարաջանովի «Նռան գույնը», «Մոռացված նախնիների ստվերները», Հովհաննես Գալստյանի «Խճճված զուգահեռներ», Սերժ Ավետիքյանի «Շների պատմությունը» ֆիլմերը: Փառատոնի ընթացքում տեղի է ունենալու ինչպես հին, այնպես էլ նոր ֆիլմերի հետահայաց ցուցադրություններ:

The Color of Pomegranate highlights opening of Caucasus Film Festival
Caucasus Film Festival will be held in Tbilisi between 26-31 March. The kickoff will be highlighted by Sergey Parajanov’s The Color of Pomegranate, Georgian mass media reported.
Caucasus Film Festival is held in Yerevan, Baku and Tbilisi supported by Embassies of Great Britain in the South Caucasus.
The programme comprises 12 films including “Pepo” by Hamo Beknazaryan, “The Color of Pomegranate” and “The Shadow of Forgotten Ancestors” by Sergey Parajanov, “Bonded Parallels” by Hovhannes Galstyan, “Chienne d’histoire” by Serge Avedikian.