ՀՀ նախագահի 2011 երիտասարդական մրցանակի «Երգեցողություն» անվանակարգում հաղթողների անունները կհայտարարվի մայիսի 29-ին
Ավարտվել է Հայաստանի Հանրապետության նախագահի 2011 երիտասարդական մրցանակի եզրափակիչ փուլը «Երգեցողություն» անվանակարգում:
Եզրափակիչ փուլում օպերային կատարումներով հանդես են եկել Թերեզա Գևորգյանը, Հովսեփ Նշանյանը, Մանե Գալոյանը, Արման Նիկոլյանը, Տաթևիկ Աշուրյանը և Մերի Մովսիսյանը:
Հաղթողների անունները կհայտարարվեն մայիսի 29-ին` Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի 2011 թվականի մրցանակների շնորհման օրը, հայտնում են «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:

Имена победителей конкурса на получение премии президента Армении в номинации «Пение» будут оглашены 29 мая
16:41 29/03/2012
Завершился заключительный этап конкурса молодых вокальных исполнителей классической музыки, претендующих на получение премии президента Армении в номинации «Пение».
На заключительном этапе с исполнением оперных произведений выступили Тереза Геворкян, Овсеп Ншанян, Мане Галоян, Арман Николян, Татевик Ашурян, Мери Мовсисян.
Имена победителей будут оглашены 29 мая, в день присуждения премий президента Республики Армения 2011 года. Об этом сообщает пресс-служба Всеармянского фонда «Айастан».
По сообщению источника, премию президента Армении спонсирует фонд «Погосян».