ՀՀԿ-ում քննարկվել է ապագա կառավարության հարցը
«Ժողովուրդ»-ի աղբյուրների փոխանցմամբ` ՀՀԿ-ականները կիրակի օրը Սերժ Սարգսյանի հետ քննարկել են ապագա կառավարության կազմը: Սարգսյանը նշել է, որ ընտրություններից հետո զգալի փոփոխություններ են անհրաժեշտ ապագա կառավարությունում: Բայց չնայած դրան, ըստ նախնական տարբերակի, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն առայժմ շարունակելու է պահպանել պաշտոնը:
Թերթի աղբյուրների փոխանցմամբ` ՀՀԿ-ն դժգոհ է ՀՀ արդարադատության նախարար Հրայր Թովմասյանի աշխատանքից, դրա համար էլ որոշել են նրան ապագայում նշանակել որևէ երկրի դեսպան: Անհրաժեշտություն է համարվել, որ ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը և ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը նախարարական պորտֆելները փոխարինեն պատգամավորի մանդատով:
Ըստ թերթի` քննարկվել է նաև ՕԵԿ փոխնախագահ, ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Երիցյանի ապագայի հարցը. նա կնշանակվի նորաստեղծ ներքին գործերի նախարար:
«Ժողովուրդը» փորձել է տեղեկությունը ճշտել ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովից, ով, ըստ էության, չի հերքել լուրը` ասելով, թե իրենք ընտրություններից հետո են ապագա կառավարության ծրագրերը մշակելու. «Իսկ ընտրությունները կախված են ՀՀ քաղաքացու քվեից, և երբ ՀՀԿ-ն հաղթի, որին ես չեմ կասկածում, այդ ժամանակ մենք ավելի ռեալ կքննարկենք ապագա կառավարությունը»:

«Жоховурд»: РПА обсудил состав нового правительства
Газета «Жоховурд» со ссылкой на источники пишет, что правящая Республиканская партия Армении во главе с президентом страны Сержем Саргсяном в воскресенье обсудила состав будущего правительства. С.Саргсян отметил, что после выборов нужно провести в составе правительства существенные изменения. Но, несмотря на это, по предварительному варианту, премьер-министр Армении Тигран Саркисян пока сохранит свою должность.
По сообщению источников газеты, РПА недовольна работой министра юстиции Грайра Товмасяна, поэтому принято решение в будущем назначить его послом в какой-либо стране. В партии посчитали необходимым, чтобы министр диаспоры Грануш Акопян и министр науки и образования Армен Ашотян сменили свои портфели на депутатские мандаты.
Согласно изданию, вице-председатель партии «Оринац еркир», глава МЧС Армении Армен Ерицян будет назначен руководителем новосозданного МВД.
Издание попыталось уточнить данную информацию у пресс-секретаря РПА Эдуарда Шармазанова, который, по сути, не опроверг ее, сказав, что они разработают программу будущего правительства после выборов.
«А итоги выборов зависят от голосов граждан Республики Армения, и когда РПА победит, в чем я не сомневаюсь, тогда мы более реально обсудим состав будущего правительства», - заявил Э.Шармазанов.