Գերմանիան ուզում է անցկացնել «Եվրո-2020»-ը
Գերմանական ֆուտբոլային միությունը պլանավորում է հայտ ներկայացնել ՈՒԵՖԱ` Եվրոպայի 2020 թ. ֆուտբոլի առաջնության կազմակերպման իրավունքի համար պայքարելու նպատակով:
«Եթե մենք որոշենք հայտ ներկայացնել, դա պետք է անենք մինչև մայիսի 15-ը,- Գերմանիայի ֆուտբոլային միության ղեկավար Վոլֆգանգ Նիրսբախի խոսքերը մեջբերել է TMW-ն:- Այդ հարցը մենք կքննարկենք ապրիլի 27-ին կայանալիք նախագահության նիստում»:
Հիշեցնենք, որ «Եվրո-2020»-ի անցկացման համար պայքարում են նաև Բելգիան, Հոլանդիան, Թուրքիան, ինչպես նաև համատեղ` Ադրբեջանն ու Վրաստանը, Բոսնիան, Խորվաթիան ու Սերբիան, Չեխիան ու Սլովակիան, ինչպես նաև Ռումինիան ու Բուլղարիան կամ Ռումինիան ու Հունգարիան:

Germany considers to host 2020 European championships
The German football federation (DFB) is considering putting in a bid for the 2020 European championships; TMW quotes president Wolfgang Niersbach as saying.
Uefa, Europe's football organising body, has sent out an invitation for Euro 2020 bids, and the matter would be discussed at DFB's executive committee meeting on April 27, Niersbach said.
Belgium, Netherlands, Turkey, as well as Azerbaijan and Georgia, Bosnia, Croatia and Serbia, Czech Republic and Slovakia, Romania and Bulgaria or Romania and Hungary jointly submitted bids to host 2020 European championships.