Գյումրու տարածաշրջանն ընդգրկող թիվ 32 ընտրատարածքում «Օրինաց երկիր» կուսակցության կողմից պատգամավորության թեկնածու առաջադրված Հովհաննես Մարգարյանը չի պատրաստվում ինքնաբացարկ հայտնել: Այդ մասին Panorama.am-ին տեղեկացրեց ՕԵԿ մամլո խոսնակ Հարություն Ամիրյանը: «Այդ տեղեկությունը ճիշտ չէ և չի համապատասխանում իրականությանը»,- փոխանցեց Ամիրյանը:
Մինչդեռ մեր աղբյուրները փոխանցում են, որ Հովհաննես Մարգարյանը անիմաստ է համարում հետագա ընտրապայքարը և պատրաստվում է ինքնաբացարկ հայտնել:
Նշենք, որ այս ընտրատարածքում Հանրապետական կուսակցությունը պաշտպանում է Աշոտ Աղաբաբյանին, որը մշտապես այստեղից է ընտրվել պատգամավոր, իսկ Հայ Ազգային կոնգրեսը՝ Շալիկո Զորյանին:

Кандидат от партии «Оринац еркир» Ованнес Маргарян останется в игре
Баллотирующийся от партии «Оринац еркир» в избирательном округе №32, охватывающем город Гюмри, Ованнес Маргарян не собирается объявлять о самоотводе. Об этом сообщил Panorama.am пресс-секретарь партии Арутюн Амирян.
«Информация о его самоотводе неверна и не соответствует действительности»,– отметил он.
Между тем, наши источники утверждают, что Ованнес Маргарян считает бессмысленной дальнейшую борьбу и собирается объявить о самоотводе.
Отметим, что в этом избирательном округе Республиканская партия Армении поддержит кандидатуру Ашота Агабабяна, который постоянно избирался депутатом в этом округе, а Армянский национальный конгресс – кандидатуру Шалико Зоряна.