Արմավիրի մարզ այցի շրջանակներում այսօր ՀՀ նախագահ, ՀՀԿ առաջնորդ Սերժ Սարգսյանը Էջմիածին քաղաքում հանդիպեց քաղաքի և մոտակա համայնքների ընտրողների հետ:
Ելույթ ունենալով Էջմիածնի կենտրոնական հրապարակում` Սերժ Սարգսյանն ասաց, որ որևէ մեկը իրենց չի կարող մեղադրել անգործության մեջ, ոչ մեկ չի կարող մեղադրել, որ իշխանությունը օգտագործում են որպես վայելք, այլ ոչ թե որպես մշտական աշխատանք և պատասխանատվություն:
Նա կոչ արեց, որ հավաքվածները լինեն ավելի ակտիվ, պահանջկոտ, որպեսզի քաղաքապետին ու կառավարությանն ուղղված պահանջներն առավել լինեն:
Անդրադառնալով միջազգային ճգնաժամին ու դրա հետևանքներին, Սերժ Սարգսյանը նշեց, թե «մենք ունեցանք խնդիրներ, բայց մեր տնտեսությունը չփլուզվեց, և փառք Աստծո, մենք որևէ սոցիալական ծրագիր չենք կրճատել»:
Ինչ վերաբերում է կուսակցության «Հավատանք, որ փոխենք» կարգախոսին, ապա ՀՀԿ նախագահը նշեց, որ պետք է հավատալ, քանի որ առանց հավատքի չի կարող լինել ոչ լուրջ ընտանիք, ոչ կոլեկտիվ, ոչ ընկերական միջավայր, ոչ պետություն և ոչ բանակ:

В рамках своего визита в Армавирскую область сегодня президент Армении, председатель Республиканской партии Армении (РПА) Серж Саргсян встретился с избирателями города Эчмиадзин и прилегающих районов.
Выступая на главной площади города Эчмиадзин, Серж Саргсян отметил, что никто не может обвинять их в бездействии и в использовании власти как средство достижения удовольствия, а не как постоянную работу и ответственность.
Глава государства призвал собравшихся быть более активными, требовательными, чтобы требования, предъявленные мэру и правительству, были максимальными.
Говоря о международном кризисе и его последствиях, Серж Саргсян подчеркнул: «Мы столкнулись с проблемами, но наша экономика не развалилась, и, слава Богу, мы не сократили ни одну из социальных программ».
Что касается лозунга партии «Поверим, чтобы изменить», то президент отметил, что необходимо верить, поскольку ни одна серьезная семья, коллектив, дружеская среда, государство, армия не обречены на существование без веры.