Արմավիրի մարզ այցի շրջանակներում այսօր ՀՀ նախագահ, ՀՀԿ առաջնորդ Սերժ Սարգսյանը Էջմիածին քաղաքում հանդիպեց քաղաքի և մոտակա համայնքների ընտրողների հետ:
Ելույթ ունենալով Էջմիածնի կենտրոնական հրապարակում` Սերժ Սարգսյանն ասաց, որ որևէ մեկը իրենց չի կարող մեղադրել անգործության մեջ, ոչ մեկ չի կարող մեղադրել, որ իշխանությունը օգտագործում են որպես վայելք, այլ ոչ թե որպես մշտական աշխատանք և պատասխանատվություն:
Նա կոչ արեց, որ հավաքվածները լինեն ավելի ակտիվ, պահանջկոտ, որպեսզի քաղաքապետին ու կառավարությանն ուղղված պահանջներն առավել լինեն:
Անդրադառնալով միջազգային ճգնաժամին ու դրա հետևանքներին, Սերժ Սարգսյանը նշեց, թե «մենք ունեցանք խնդիրներ, բայց մեր տնտեսությունը չփլուզվեց, և փառք Աստծո, մենք որևէ սոցիալական ծրագիր չենք կրճատել»:
Ինչ վերաբերում է կուսակցության «Հավատանք, որ փոխենք» կարգախոսին, ապա ՀՀԿ նախագահը նշեց, որ պետք է հավատալ, քանի որ առանց հավատքի չի կարող լինել ոչ լուրջ ընտանիք, ոչ կոլեկտիվ, ոչ ընկերական միջավայր, ոչ պետություն և ոչ բանակ:

No one can blame us for inactivity – RPA Chairman
As part of his visit to Armavir region, Armenian President, Chairman of Republican Party of Armenia Serzh Sargsyan met with voters in Etchmiadzin.
In his remarks, the President said that no one can blame them for inactivity. He called on those present to be more active and exacting for demands to the mayor and government to increase.
The President also dwelt on the global financial crisis and its consequences.
“We were facing challenges but there was no economic collapse in the country, and thank God we did not reduce any social program,” Serzh Sargsyan said.
Regarding RPA’s electoral slogan – “To change, we need to believe” – RPA Chairman stressed that we need to believe, because without belief, we cannot have a strong family, a collective, a friendly circle, a state and an army.