Эй вы там, на верху, здраствуйте. Սասուն Միքայելյանը` Եղվարդի քաղաքապետարանի աշխատողներին
Այսօր Եղվարդի կենտրոնում Հայ Ազգային կոնգրեսի կազմակերպած հանդիպման ժամանակ Սասուն Միքայելյանը ելույթն սկսեց քաղաքապետարանի աշխատակիցներին ուղղված ողջույնով: «Эй вы там, на верху, здраствуйте, -ասաց ու ավելացրեց, -իջեք, կանգնեք մեր կողքը, ինչի՞ց եք վախենում, այ էնտեղ կանգնած օրգանի (նկատի ունի ոստիկանության-հեղինակ) աշխատողը թե ինձանից իշխանափոխություն չի ուզում, ամոթ լինի ինձ»:
Նրա խոսքով, իշխանությունները զոհված ազատամարտիկների ընտանիքներին չեն գնահատում, «անգամ փող չեն տալիս, որ ծաղկեպսակ առնի, գնա Եռաբլուր»:
Այնուհետև դիմելով քաղաքի հրապարակում խմբված մարդկանց, հայտարարեց. «Ի՞նչ ունեք կորցնելու, մի հատ ձայն ա, գնացեք ձեր գաղափարով տվեք ձեր ձայնը, էսքան ճնշումներից մի վախեցեք, գնացեք ձայն տվեք, ես միշտ ձեր կողքն եմ եղել, ուզում եմ հավատաք, արդեն մարդու սիրտա տրաքում` այսօր մարդկանց աքսորում են, ինչ աստիճանի են հասցրել մարդկանց, որ նրանք թողում, դուրս են գալիս երկրից»:

Сегодня на организованной Армянским национальным конгрессом в центре города Егвард Котайкской области встрече активист Сасун Микаелян начал свою речь с приветственного слова, направленного сотрудникам мэрии. «Эй вы там, наверху, здравствуйте», – заявил он, добавив: «Спуститесь, встаньте рядом с нами, чего вы боитесь? Позор мне, если кто-то из сотрудников правоохранительных органов не хочет смены власти от меня».
По словам Сасуна Микаеляна, власти уделяют недостаточно внимания семьям погибших и не дают даже денег на венки к памятнику в Ераблуре.
Затем, обращаясь к собравшимся на площади города людям, он заявил: «Разве вам есть что терять?! Лишь голос. Идите и голосуйте за того, кого считаете нужным. Не бойтесь давления, идите и голосуйте, я всегда буду рядом с вами и хочу, чтобы вы верили. Сегодня людей выселяют. До чего довели людей, что они оставляют и покидают страну».