Երկուշաբթի օրը «Հարսնաքար» ռեստորանային համալիրում տեղի ունեցած ՀՀԿ-ական ճաշկերույթից նոր մանրամասներ են հայտնի դառնում: Այս մասին գրում է «Հրապարակը»: Ըստ այդ միջոցառման մասնակիցների, նախագահ Սարգսյանը կեսկատակ-կեսլուրջ «հաջողություն» է ասել նրանց, ովքեր չեն դիմացել և ճաշկերույթի ավարտից առաջ լքել են «Հարսնաքարը»:
Ըստ թերթի` այդ մարդկանց թվում է ԳԱԱ նախագահ Ռադիկ Մարտիրոսյանը և բուհերի ռեկտորները, որոնք ժամանակից շուտ հեռացել են խնջույքից:
Հիշեցնենք` «Ժողովուրդ» թերթն ավելի վաղ գրել էր, որ սեղանը շուտ լքողների մեջ էին նաև Արաբկիրի թաղապետ Հրայր Անտոնյանը և մեծամասնական ընտրակարգով առաջադրված թեկնածու Արտակ Սարգսյանը, որոնց ևս, ըստ թերթի, նախագահը «ցտեսություն» է ասել: Բայց Հրայր Անտոնյանը հերքել է այդ լուրը:

«Грапарак»: «До свидания» ректору ЕГУ
В понедельник в ресторанном комплексе «Арснакар» на мероприятии представителей Республиканской партии Армении президент, глава партии Серж Саргсян полушутя сказал «до свидания» тем, кто покинул мероприятие, не дождавшись его завершения.
Согласно сведениям газеты «Грапарак», в их числе был и ректор Ереванского госуниверситета Радик Мартиросян.
Напомним, что по сообщению газеты «Жоховурд», в числе удалившихся с мероприятия были также глава административного округа Арабкир Грайр Антонян и кандидат в депутаты Артак Саркисян.