«Հասկանում եմ, սոցիոլոգներն էլ մարդիկ են, ընտանիք պետք է պահեն, բայց պետք չի ընտանիք պահել քո ազգի վարկանիշը գցելով, ասելով, որ այս ազգը քվեարկում է միայն փողով»,- այսօր դիմելով բոլոր «հայտնի և անհայտ» սոցիոլոգներին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Գլոբալիզացիայի և տարածաշրջանային համագործակցության կենտրոնի նախագահ Ստեփան Գրիգորյանը:
Ամբողջ խախտումների մեծ մասը գալիս են լցոնումներից, «կառուսել»-ներից, բայց ոչ թե նրանից, որ մարդիկ վաճառում են իրենց ձայները: Դրա տոկոսը բավական փոքր է:
Բանախոսն անընդունելի համարեց նաև նախընտրական աղմկոտ իրադարձություններից օգտվելը և անձնական հարցեր լուծելը, իսկ նախընտրական խոստումների առնչությամբ, Ս. Գրիգորյանը կարծիք հայտնեց, որ դրանք պետք է լինեն չափավոր:
Փորձագետն անդրադարձավ միացյալ շտաբի ձևավորման խնդրին ու ընթացող գործընթացներին և նշեց. «Օբյեկտիվորեն այդ գործընթացը դժվար է: Միշտ էլ քաղաքական ուժերը մոտեցումներ ու ամբիցիաներ ունեն և դժվար է համախմբվել: ՀՀԿ-ն զգաց, որ այնտեղ գլխավորը չեն կարող լինել, դրա համար առանձին նախաձեռնությամբ հանդես եկավ: Բայց այս չորս ուժերը, որ չեն կարողանում ընդհանուրի գալ, այստեղ ոչ միայն ամբիցիաներն են, այլև չեմ բացառում, որ տարբեր ուժեր տարբեր նպատակներ ունեն: Ես համոզված չեմ, որ այդ ուժերը անկեղծ ուզում են, որ դա իրականացվի»:

“I understand that the sociologists should also work to take care of their families, but they shouldn’t downgrade the rating of a nation claiming that people only vote for money,” Stepan Grigoryan, president of Center on Globalization and Regional Cooperation said today in a news conference.
Ballot stuffing and the so called “carousel” are the main types of frauds; people don’t vote for money, however, the percentage of it is very small.
Mr. Grigoryan said it’s unacceptable when election stormy events are used in favor to personal stuff.
Referring to the formation of joint headquarters, the expert said: “It is a complicated process. The political forces have their own approaches and ambitions, which make it difficult to unite them. RPA could see it wouldn’t dominate in the joint headquarters, hence appeared with a separate initiative. However, these four parties also fail, which means they have different missions. I am not sure they are committed to its implementation.”