«Հայաստանի Դեմոկրատական կուսակցությունը» քարոզաշավի ընթացքում աշխատում է այն խավի հետ, ովքեր որոշումներ են կայացնում ինքնուրույն: Այդ ընտրազանգվածը կազմում է 30-35 տոկոս: Այս մասին ասուլիսում ասաց կուսակցության ղեկավար Արամ Սարգսյանը:
Խոսելով կուսակցության նախընտրական ծրագրի մասին, նա նշեց, որ երկրի վիճակի բարելավման համար անհրաժեշտ է քաղաքական, տնտեսական, սոցիալական համակարգերի ամբողջական փոխում, քաղաքական վերնախավի փոփոխություն:
«Մենք առաջարկում ենք մշակել երկրի ռազմավարական զարգացման ծրագիրը, որը մենք չունենք»,- ասաց նա, ապա շարունակեց, որ այսօրվա ղեկավարությունը իրավիճակային քաղաքականություն է վարում, իսկ այդպես հնարավոր չէ պետություն կառուցել:
Ա. Սարգսյանը տեղեկացրեց, որ մայիսի 4-ին Մատենադարանի մոտակայքում անցկացնելու են հանրահավաք` ամփոփելու քարոզարշավը ու նաև ապացուցելու, որ նույնիսկ սուղ միջոցներով, առանց երգ-երաժշտության հնարավոր է մեծ զանգված հավաքել:

The Democratic Party of Armenia works with 30-35 percent of voters, more exactly, with those who make decisions independently, party leader Aram Sargsyan told a news conference in Yerevan.
According to Sargsyan, party’s election program highlights the need to completely change political, economic and social systems for improving the situation of Armenia.
“We offer to create a strategic development program for the country,” he said.
The Democratic Party will hold its final meeting near Matenadaran on May 4 with the aim of proving that they are able to draw masses even with scarce financial means and without singing and dancing, party’s chairman concluded.