ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանն այսօր հրաման է ստորագրել` «Երևանի Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական համալսարան» պետական ոչ առևտրային կազմակերպության գործադիր մարմնի ղեկավար` ռեկտոր Ս. Զոլյանի լիազորությունները դադարեցնելու և 2008 թվականի մարտի 17-ին կնքված թիվ 134 աշխատանքային պայմանագիրը լուծելու մասին, որի համար հիմք են ծառայել ՀՀ կրթության և գիտության նախարարի 2012 թվականի ապրիլի 6-ի թիվ 160-Ա և 2012 թվականի ապրիլի 17-ի թիվ 173-Ա հրամանները: Այս մասին հայտնեցին ԿԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Քիչ առաջ Panorama.am-ը տեղեկացրել էր,  որ Աշոտյանն այսօր երկրորդ անգամ խիստ նկատողություն է հայտարարել Զոլյանին:

Today RA Education and Science minister Armen Ashotyan signed a decree on terminating the authorization of the rector of Yerevan State Linguistic University after V. Bryusov S. Zolyan and on terminating the employment contract N134 which was signed on March 17 on 2008. The decision was made on bases of the order N160-A made on April 6, 2012 and order N173-A on April 17, the press service of the RA Foreign Ministry reported.
Earlier Panorama.am reported that today Ashotyan had given Zolyan a strict reprimand for the second time.