Կ. Աճեմյան. ՀԱԿ-ում թաքցնում են իրենց նկատմամբ եղած հիասթափությունը
«Ակնհայտ է, որ ՀԱԿ-ն այսօր չունի այն ընտրազանգվածը, որին ձգտում է, դա է պատճառը, որ նա ամեն կերպ փորձում է այդ հանգամանքը լրիվ այլ գործոններով պայմանավորել»,- մեկնաբանելով ՀԱԿ գործիչների այն հայտարարությունները, թե՝ հանրահավաքներում մարդկանց սակավությունը պայմանավորված է երկրում առկա վախի մթնոլորտով՝ Panorama.am-ին ասաց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Կարինե Աճեմյանը:
Պատգամավորի խոսքերով, ինքն անձամբ նախընտրական այս փուլում ամեն օր մարզային այցելությունների մեջ է և վախի մթնոլորտ որպես այդպիսին չի նկատել. վերջին 4-5 տարիներին երկրում իսկապես մեծ փոփոխություններ են իրականացվել, ամենակարևորը մարդիկ առավել հանդուրժող են դարձել:
«Ուրիշ բան, որ ՀԱԿ-ում չեն ցանկանում խոստովանել, թե ժողովուրդն իրենցից հիասթափվել է, մարդիկ իրենց այլևս չեն հավատում: Նրանք փորձում են ամեն կերպ քողարկել այդ հանգամանքը, այդ հիասթափությունը»,- ասաց Կ. Աճեմյանը:
Հարցին, թե՝ ինչ պայմաններում է ընթանում ՀՀԿ հանդիպումները, պատգամավորը նշեց. «Չնայած այն հանգամանքին, որ գյուղատնտեսական աշխատանքների թեժ սեզոն է, մարդիկ մեծ ակտիվությամբ են մասնակցում մեր հանդիպումներին»:

Оппозиционный Армянский национальный конгресс лишился части электората. К. Ачемян о попытках АНК скрыть один важный фактор
17:08 18/04/2012
Очевидно, что у Армянского национального конгресса на сегодня нет того электората, к которому они стремились, и именно в этом заключается причина попыток АНК всячески мотивировать данное обстоятельство прочими факторами. Об этом в интервью Panorama.am заявила член парламентской фракции Республиканской партии Армении (РПА) Карине Ачемян, комментируя заявление оппозиционного АНК, будто малочисленность их предвыборных митингов и собраний обусловлена существующей в стране атмосферой страха.
По словам депутата, сама она ежедневно участвует в предвыборных встречах с избирателями в областях республики и атмосферу страха как таковую не замечала. К. Ачемян считает, что за 4-5 лет в стране были осуществлены серьезные перемены и люди стали более толерантными.
«Другое дело, что в АНК не хотят признавать: народ в них разочаровался, люди им больше не верят. Они пытаются всячески скрыть это обстоятельство, эту разочарованность», – отметила парламентарий.