Բրյուսովի անվան լեզվաբանական համալսարանի բակում հավաքված ուսանողներն այժմ «Նարեկ, Նարեկ» բացականչություններով շարժվում են դեպի ոստիկանության շենք:
Ուսանողների հարցերին պատասխանոց ԿԳ նախարարին ուսանողները հայտնեցին, թե ոստիկանները տարել են ակտիվիստ ուսանողներից մեկին` Նարեկ անունով: Աշոտյանն ասաց, թե ոչնչից տեղյակ չէ, որևէ մեկնաբանություն տալ չի կարող:
Վերջում Աշոտյանը հետաքրքրվեց , թե ինչ է ուսանողի ազգանունը, պատասխանեցին` Սամսոնյան:
Ոստիկանությունից հայտնեցին, թե ահազանգ են ստացել, թե ինչ-որ մեկը կռիվ է հրահրում, ինչից հետո հրավիրվել է ոստիկանություն` բացատրություն տալու: Հանգամանքները պարզվում են:

In the yard of the Linguistic University after V. Bryusov students were gathered. They were walking towards the police station shouting “Narek, Narek!”
The students told the Minister of Education who was answering their questions that one of their activist students was taken to police. His name was Narek. Ashotyan said he was not aware of anything and cannot make any comment. At the end Ashotyan asked about the student’s surname. The surname as it turned out was Samsonyan.
The police received a report that someone provokes a fight. After that he was brought to police for explanations. At present the details are being cleared up.