ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ստանձնել է «Օպերացիա «Նեմեսիս»» ներկայացման հովանավորությունը
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն աջակցում է թատերարվեստի լեզվով համամարդկային խնդիրների ներկայացմանը: «Բոհեմ» հասարակական մշակութային կազմակերպության հետ համագործակցությունն այդ տրամաբանության արդյունք է:
«Կրթության նպատակը մարդուն մտածել սովորեցնելն է: Այն կրկնապատկում է իր արդյունավետությունը, երբ արտահայտվում է արվեստի լեզվով: Հայաստանի հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատորը կարևոր է համարում թատրոնի լեզվով գեղեցիկ և համարձակ մտածողության սերմանումը:
Ռեժիսոր, դերասան Նարեկ Դուրյանի «Օպերացիա «Նեմեսիս»» ներկայացումը նոր լուծումներով համամարդկային խնդիրները վեր հանելու միջոց է: Այն մարդկությանը սթափեցնելու և բարոյական խիզախության կոչելու յուրօրինակ փորձ է»,-ասված է ընկերության մամուլի հաղորդագրության մեջ:
Ներկայացման բովանդակությունը հիմնված է հայտնի ֆրանսիացի գիտնականներ Ժերար Շալյանի, Իվ Տեռնոնի, Ժակ Դերոժի աշխատությունների, Սողոմոն Թեհլերյանի դատավարության արձանագրությունների և Պերճ Զեյթունցյանի «Ոտքի՛, դատարանն է գալիս» պիեսի վրա:
Հայոց Մեծ Եղեռնի զոհերի հիշատակին նվիրված ներկայացումը առաջին անգամ հանդիսատեսի դատին ներկայացվեց ապրիլի 19-ին:

VivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, gladly announces its support to the theatrical art and the cooperation with the “Bohem” non-governmental cultural organization.
Education means teaching to think. It gets twice as effective, when it uses the language of art. Armenia’s leading telecommunications operator finds important the spreading the beautiful and bold thinking using the language of theater.
“Operation Nemesis” by director and actor Narek Duryan is a way to reveal human problems and offer new solutions to them. It is also an attempt to attract attention to those problems and to call humanity to moral brevity.
The performance is based on the writings of French scientists Gerard Chalian, Yves Ternon, Jacques DeRogy, transcripts of the Soghomon Tehleryan court trial as well as Pertch Zeytuntsyan’s drama “Stand Up, Court is Coming!”
The performance commemorating the victims of the Armenian Genocide was presented to the judgment of spectators for the first time on April 20.