Երևանյան «Նեմո» դելֆինարիումում ապրիլի 23-ից մինչև հոկտեմբեր որևէ շոու չի կայանալու. կենդանիները մեկնում են Ռուսաստան` հյուրախաղերի: Այս մասին Panorama.am-ին ասաց դելֆինարիումի տնօրեն Լիլիթ Սահակյանը: Նա նշեց, որ նման որոշում կայացրել է սեփականատերը ու վստահեցրեց, որ հոկտեմբերին կենդանիներն անպայման վերադառնալու են:
Նշենք, որ ապրիլի 22-ին կկայանա դելֆիների «Պարգևի սեր» վերջին շոուն:
Հիշեցնենք, որ 2010 թ. դեկտեմբերի 24-ին Երևանի քաղաքապետարանի որոշմամբ Կոմիտասի անվան զբոսայգում կառուցվել է Հայաստանում առաջին դելֆինարիումը: Սակայն նախքան բացվելը, տարբեր բնապահպանական ՀԿ-ներ իրենց բողոքն են արտահայտել` պահանջելով անմիջապես դադարեցնել դելֆինարիումի շինարարությունը: Չնայած նրանց բողոքին, բացվեց դելֆինարիումը, որի շինարարությունն իրականացրել է ուկրաինական «Ներում» ընկերությունը: Օդեսսայից երևան են բերվել չորս դելֆիններ, երկու ծովային կատուներ և մեկ ծովառյուծ:

В ереванском дельфинарие «Немо» с 23 апреля по октябрь никаких шоу не состоится, так как он отправляется на гастроли в Россию. Об этом Panorama.am сообщила директор дельфинария Лилит Саакян, добавив, что такое решение принял владелец дельфинария.
22 апреля состоится последнее шоу дельфинов под названием «Подари любовь».
Добавим, что 24 декабря 2010 года по решению мэрии Еревана на территории сада имени Комитаса был построен первый в Армении дельфинарий, однако до открытия активисты экологических организаций выражали протест в связи с этим, требуя прекратить строительство дельфинария. Несмотря на это, дельфинарий открылся, а его строительство осуществила украинская компания «Нерум». Из Одессы в Ереван были доставлены четыре дельфина, два морских котика и морской лев.