Այսօր Հայաստանում մեկնարկում են Լեհական օրերը
Հայաստանում Լեհաստանի դեսպանատնից հաղորդում են, որ նախագծի շրջանակներում տեղի կունենան լեհական երաժշտությունը, գրականությունը և կինոն ներկայացնող մի շարք մշակութային իրադարձություններ:
«Նարեկացի» արվեստի միությունում և «The Club» ակումբում կցուցադրվեն լեհական ժամանակակից ֆիլմեր, իսկ Երևանի մետրոյում կներկայացվեն լեհ ժամանակակից պոետների ստեղծագործությունները:
Լեհական օրերի շրջանակներում ամենամեծ իրադարձությունը կլինի «Պրոմնի» երիտասարդական ժողովրդական համույթի համերգը, որը տեղի կունենա Արամ Խաչատրյանի համերգասրահում մայիսի 11-ին: Համույթը ելույթ կունենա նաև Եվրոպայի Օրվա շրջանակներում` մայիսի 12-ին:
Լեհական օրեր ծրագրի մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ Հայաստանում ԼՀ դեսպանության պաշտոնական կայքէջից:

Polish Days kick off in Armenia
Polish Days in Armenia kicked off today and will last until late May, the Polish Embassy in Armenia said.
The program of Polish Days includes various cultural events featuring Polish music, literature and cinematography.
Naregatsi Art Institute and The Club will host screening of modern Polish films. Works by contemporary Polish poets will be presented at Yerevan Metro.
“Promni" Artistic Folk Dance Ensemble will perform a concert at Aram Khachaturian Concert Hall on May 11. The ensemble will also perform on the sidelines of Europe Day, on May 12.