Այսօր Երևանում կայանալիք գալա համերով մեկնարկելու է Սանկտ Պետեբուրգի օրերը: Մինչև ապրիլի 28-ը նախատեսված է Երևանում իրականացել մի քանի միջոցառումներ: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Այսօր Ռուս-հայկական սլավոնական համալսարանում Սանկտ Պետերբուրգի և Երևանի ԲՈՒՀ–երի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ կայանալու է կլոր սեղան, Երևանի քաղաքապետարանում` «Սանկտ Պետերբուրգի և Երևանի առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները» թեմայով։
Երևանի քաղաքապետարանի ճեմասրահում բացվելու է «Շեքսպիրը փոփոխական աշխարհում» ցուցահանդես: Երևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտում Դրամատիկակա թատրոննների դերասանների համար ՌԴ ժողովրդական արտիստ Եվգենիյ Լեոնով–Գլադիշևի անցկացնելու է մաստեր կլասս:

В Ереване начинаются Дни Санкт-Петербурга
Сегодня в Ереване стартуют Дни Санкт-Петербурга. До 28 апреля в столице Армении запланировано проведение ряда мероприятий. Об этом Panorama.am сообщили в пресс-службе мэрии Еревана.
Сегодня в Российско-Армянском (Славянском) университете состоится круглый стол с участием представителей вузов Санкт-Петербурга и Еревана, а в мэрии Еревана круглый стол на тему «Перспективы развития торгово-экономических отношений между Санкт-Петербургом и Ереваном».
В фойе мэрии Еревана откроется книжная выставка на тему «Шекспир в меняющемся мире», а в Ереванском государственном институте театра и кино для театральных артистов состоится мастер-класс с участием народного артиста России Евгения Леонова-Гладышева.
Завтра делегация из Санкт-Петербурга посетит и мемориальный комплекс в память жертв Геноцида армян «Цицернакаберд».