«Մենք չենք մեկնաբանելու Gallup-ի և այլ սոցիոլոգիական հարցումների արդյունքները»,- Panorama.am-ին ասաց ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Արամ Սաֆարյանը` անդրադառնալով մեր այն հարցին, թե ինչպե՞ս է մեկնաբանում Gallup International Association-ի անցկացրած սոցհարցման արդյունքները, համաձայն որի, եթե խորհրդարանական ընտրությունները այս կիրակի լինեին, ապա ՀՀԿ-ին կընտրեր հարցվածների 39.2 տոկոսը, իսկ ԲՀԿ-ին` 29.9 տոկոսը:
Ա.Սաֆարյանը նշեց, որ «Բարգավաճ Հայաստանն» էլ անցկացնում է սոցիոլոգիական հարցումներ, շատ լավ գիտի դրանց արդյունքները ու հետևում է մարդկանց նախընտրական տրամադրություններին: Բայց կուսակցության ամենագլխավոր խնդիրն այն է, որ ԲՀԿ կողմնակիցներին ներկայացվի կուսակցության նախընտրական ծրագիրը:
«Ընտրական բնագավառում ցանկացած կիրառվող տեխնոլոգիա, իսկ սոցիոլոգիական հարցումը հենց այդ է, տեխնոլոգների գործն է և թող նրանք էլ մեկնաբանեն»,- հավելեց իր խոսքը Ա.Սաֆարյանը:

Prosperous Armenia refuses to comment on polls
We are not commenting on Gallup polls and other surveys, Prosperous Armenia parliamentary faction Secretary Aram Safaryan told Panorama.am when asked to comment on Gallup polls showing that RPA would receive 39.2 percent of the vote and PAP 29.9 percent of the vote if Armenia held elections this Sunday.
According to Safaryan, Prosperous Armenia also holds surveys and is aware of pre-election voter disposition. However, party’s primary task is to acquaint PAP supporters with party’s election program, he stressed.
“Any election technology, including surveys, is the business of technologists, and it’s up to technologists to comment on them,” PAP member concluded.