«Նախընտրական քարոզարշավն այս փուլում նորմալ եմ գնահատում, ճիշտ է, ընթացքում որոշ քաղաքական ուժեր հաղորդումներ են ներկայացնում ընտրացուցակների անճշտությունների կամ այս կամ այն բնակավայրում տեղ գտնող խնդիրների մասին, սակայն ոստիկանությունն ու համապատասխան մարմինները ինչպես որ կարգն է, արագ արձագանքում են այդ ամենին»,- անդրադառնալով նախընրական պրոցեսի ներկա փուլին՝ Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Կարինե Աճեմյանը:
Նրա խոսքերով, ՀՀԿ-ն ակտիվորեն ներգրավված է նախընտրական պրոցեսում և ակտիվ հանդիպումներ է ունենում Հայաստանի բոլոր բնակավայրերում:
«Այդ հանդիպումները կարևոր են նրանով, որ ժողովուրդը ներկայացնում է այս կամ այն հարցի հետ կապված իր մտահոգությունը, ինչը մենք, բնականաբար հաշվի ենք առնում:
Այս հանդիպումները միաժամանակ ցույց են տալիս, որ ՀՀԿ-ն բավականին մեծ էլեկտորատ ունի, ով վստահում ու իր ձայնը տալու է մեր կուսակցությանը»,- ասաց Կ. Աճեմյանը:

“In this stage the campaign can be normally assessed. However, some political forces unveil shortcomings, which are being immediately recorded by the police and specified institutions,” Republican MP Karine Achemyan assessed the election campaign.
Speaking to Panorama.am Mrs. Achemyan said that RPA is actively engaged in the election process and is holding meetings in all the Armenian provinces.
“Those meetings are surely of great importance, as people voice concerns over this or that issue, which we, of course, take into account.
These meetings display that RPA has a large number of electorate that trusts us and will vote for us,” Mrs. Achemyan said.