ՕԵԿ-ը պաշտոնապես հերքում է իր կողմից ընտրակաշառք բաժանելու մասին լուրերը
«Օրինաց երկիր» կուսակցության նախընտրական շտաբը հանդես է եկել հայտարարությամբ, հերքելով, տեղեկությունները, թե կուսակցությունը հեռախոսներ է բաժանում:
«Որոշ լրատվամիջոցներ այսօր տարածել են հերթական ստահոդ լուրը Օրինաց երկիր կուսակցության կողմից հեռախոսներ և ընտրակաշառք բաժանելու վերաբերյալ:
Օրինաց երկիր կուսակցությունը և իր նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը բոլոր հանդիպումներում և հանրահավաքներում մշտապես բարձրաձայնել է ընտրակաշառքների և ընտրությունների վրա ստվեր գցող այլ արատավոր երևույթների դեմ իր հստակ դիրքորոշումը:
Օրինաց երկիր կուսակցությունը պաշտոնապես հերքում է իր կողմից ընտրակաշառք բաժանելու մասին լուրերը և վճռականորեն դատապարտում է ընտրակաշառք բաժանելու յուրաքանչյուր փորձ»,-ասված է կուսակցության տարածած հայտարարության մեջ:

Партия «Оринац еркир» официально опровергает информацию о раздаче взяток
Предвыборный штаб партии «Оринац еркир» выступил с заявлением, в котором опровергает информацию о том, что партия раздает населению телефоны.
«Некоторые СМИ сегодня распространили очередную ложную информацию о раздаче партией „Оринац еркир” телефонов и взяток.
На всех встречах и митингах партия „Оринац еркир” и ее председатель Артур Багдасарян постоянно озвучивали свою четкую позицию относительно взяток и других порочных явлениях, бросающих тень на процесс выборов.
Партия „Оринац еркир” официально опровергает информацию о раздаче ею взяток и решительно осуждает любую попытку их раздачи»,– говорится в заявлении, распространенном партией.