Արցախում անցկացվելիք զորահանդեսը նախորդներից տարբերվելու է իր մասշտաբներով ու զինատեսակներով
«Բոլոր նախապայմաններն առկա են պնդելու, որ մայիսի 9-ին, Շուշիի ազատագրման 20-ամյակին նվիրված զորահանդեսն անց է կացվելու ամենաբարձր մակարդակով»,- անդրադառնալով Ստեփանակերտում անցկացվելիք զորահանդեսին՝ Panorama.am-ին ասաց ԼՂՀ ՊԲ Լրատվության բաժնի ղեկավար Սենոր Հասրաթյանը:
Նրա փոխանցմամբ՝ զորահանդեսին մասնակից զորքերն արդեն պատրաստ են և արդեն միջոցառման գլխավոր փորձն են իրականացնում:
Հարցին, թե՝ ինչով է այս զորահանդեսը տարբերվելու նախորդներից, Ս. Հասրաթյանը նշեց. «Ե՛վ մասշտաբներով, և՛ զինատեսակների ընդգրկմամբ»:

Предстоящий в НКР военный парад будет отличаться и масштабами, и представленными видами вооружения
«Существуют все условия для того, чтобы утверждать, что 9 мая, военный парад, посвященный 20-летию освобождения города Шуши, пройдет на высшем уровне»,– касаясь проведения в столице Нагорно-Карабахской Республики Степанакерте военного парада, заявил Panorama.am руководитель пресс-службы Армии обороны НКР Сенор Асратян.
По его словам, все войска, участвующие в параде, уже находятся в состоянии готовности и в настоящее время проводится генеральная репетиция к мероприятию.
На вопрос о том, чем предстоящий парад будет отличаться от предыдущих, Сенор Асратян ответил: «Он будет отличаться и масштабами, и представленными видами вооружения».